Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Okoskarkötőt melyik oldalon...

Okoskarkötőt melyik oldalon szokták hordani?

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 11:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
33%

Ezt értem és ismerem, sőt maga a karóra tömeges megjelenése az I. nagy háborúhoz kötődik, ahol is még zsebóráknak varrt bőrtokok voltak az óraszíjak:

[link]

[link]

Magát az a jelenséget tartom butának, hogy automatikusan rávágják, hogy bal kézen.

De legalább az osztályban egyedüliként lehetett golyóstollam :)

2019. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Vannak olyan szokások, amik erősen gyökereznek és tartják magukat akkor is, amikor már nincs jelentőségük. Pl hogy melyik irányba gombolódik a nők és melyik irányba a fiúk ruhája. Semmi jelentősége nincs, annak sem, ha eltérsz tőle.
2019. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Alex Fly ***** válasza:
100%

Balkezesként én is a bal csuklón hordom az órát.

És annak hogy az óra helye a bal kézen van, baromi egyszerű az oka: amikor az ember felhúzza az órátb azt sokkal egyszerűbb úgy, ha a felhúzója a kézfej felé esik -és mivel ezeket általában az óra jobb oldalán -a hármas szám irányában- találjuk, így ez a bal kézen hordva teljesül. És az elektronikus óraszerkezetek elterjedésével is megmaradt ez az aszimmetrikus felépítés...

2019. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 TappancsMancs ***** válasza:
63%

Nem tudom honnan vetted, hogy az első karórák nagyok és nehezek voltak, de ez inkább illik az első órákra úgy általánosan, amik toronyórák voltak (értve itt a mai rugós szerkezetű órákra). A toronyórák után elkezdtek egyre kisebb órákat készíteni, először álló órákat, fali és asztali órákat, majd végül a hordozható órákat.


A zsebóra volt az ami hordozható, mert nem jöttek rá egyből, hogy karon is hordható egy ilyen kicsi óra. A zsebórát viszont kellett valahova tenni, és a ruhán lévő zseb adódott praktikusnak (mint a neve is mutatja), és ilyen zsebük a férfiaknak volt :). Nekik volt mellényzsebük. Női ruhákon kevesebb volt a zseb (meg ma is kevesebb :D.


Azután persze a nők is igényelték a hordozható órákat és az első ilyen női órák pont ezért ékszer jellegűek voltak, méretre is kicsi órák, sok ékszer körítéssel. És ez már passzolt a nők napi viseletéhez, és volt belőle karkötő megjelenésű és nyakba akasztható medál típusú is.


Csak ez után találták ki, hogy ezek az órák karon is hordhatóak, és addigra az órák mérete is elég kicsi volt hozzá. Nem voltak nehezek. Akkor már zsebóra méretekben készítettek órákat, a hölgyeknek meg még kisebbeket és szerintem ma sokkal nagyobb karórák is vannak, mint a kezdeti zsebórák és ékszer órák. Némelyik kifejezetten méret növelt fajta. Jó ez mondjuk másodlagos.


Jobb kézen azért hordták és hordják többnyire a karórákat, mert az emberek többsége jobbkezes, így a felhúzóját is jobbkezességre tervezték, és bal kézen állt jobb kézre a felhúzója. És a jobb kéz volt a tevékenyebb is, ezért nem zavart a jobb kézen.


És hogy a kérdésre közvetlenül is válaszoljak, szerintem, ha jól tudod bal kézzel kezelni, akkor hordd a jobb kezeden. Az okos karkötőknek nincsenek formai, szimmetriai, gyártási és illemtani követelményei. Amelyik neked a kényelmesebb. Nyilván megszokottabb látvány a bal kézen egy okosóra is, vagy okos karkötő is, de ma lényegtelenné kezd válni ez a bal kézen hordás dolog.


Ma már férfiak és nők sem hajolnak meg egymásnak, elég ha köszönünk. Srác koromban a karórát a zsebemben hordtam, mert zavart a karomon. :D Majd később a szíját is levettem pont ezért, mert fölöslegessé vált. Az időt mutatta mint kreált zsebóra. :D Mindegy! Hordd ahol neked jó és ahol tudod kezelni.

2019. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Kérdezem az itt válaszolóktól, hogy volt-e mechanikus szerkezetű órájuk?
2019. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Alex Fly ***** válasza:
100%
Persze. Amikor megkaptam az első órámat, csak az volt.
2019. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Volt/van. De régóta kvarcot hordok, mutatóst vagy lcd-set.
2019. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 TappancsMancs ***** válasza:
Volt több féle is, felhúzós, automata, elemes/mutatós és digitális kijelzőjű is, abból volt sima, búvár és még valamikor számológépes is volt, benne játékokkal :D Akkor nagyon menő volt :) Most nincs semmi, de tervben van, mert munka közben jól jönne a karon egy óra, nem kellene előkapkodni a mobilt.
2019. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Alex Fly!


És húztad fel valaha úgy, hogy rajt volt a kezeden?

2019. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Alex Fly ***** válasza:
@19: persze. Naponta felhúztam -mint quasi mindenki, akit ismertem. Miért?
2019. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!