Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Okoskarkötőt melyik oldalon...

Okoskarkötőt melyik oldalon szokták hordani?

Figyelt kérdés

2019. dec. 27. 11:16
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Mátmint hogy melyik kézen, ezt akartam írni:D
2019. dec. 27. 11:17
 2/28 Oszkár, a pozsgafa ***** válasza:
100%
Minden órát a bal kézen szoktak hordani, az okosórát is.
2019. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Oszkár, kivéve, ha balkezes az illető
2019. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én jobbkezes vagyok, általában a bal kezemen hordom, de néha a jobbon. Be lehet állítani a hozzá tartozó appban, hogy melyik kezemen van.
2019. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Órát is általában bal kézen hordják ahogyan az okos karkötőt is.
2019. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Kivéve a balkezeseket, ugye. Egyébként meg ahol kényelmes.
2019. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én balkezesként mindig a bal kezemen hordtam az órát. Most is ott hordom a karkötőmet.
2019. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A jobbkezesek jobb kézzel szokták buzerálni, ebből adódóan általában a balon hordják. A balosoknál ez azért nem ennyire nyilvánvaló, mert a balosok általában ügyesebbek a jobb kezükkel, mint a jobbosok a ballal.
2019. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Van ugye itt a válaszokban is megjelenő legenda, hogy a bal kézen kell hordani az órát (kíváncsi lennék bármilyen indoklásra). De ha a jobb kezesek esetében jó az a magyarázat, hogy a kevésbé aktív kézen praktikus az óra, akkor ez a balkezesek esetében miért nem kézenfekvő megoldás? Kivéve persze az egyéni perverziókat, mint Andizsuzsi :)
2019. dec. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"kíváncsi lennék bármilyen indoklásra"


Az eredetéhez nyúlik vissza a szokás. Az első karon viselhető eszközök nagyon drágák és nagyok, nehezek voltak. Ezért logikus volt a kevésbé aktív kézen hordani, mert úgy kisebb volt a sérülés veszélye és kevésbé zavart a tevékenységben.

Az én perverzióm valószínűleg onnan ered, hogy én még abban az időben nőttem fel, amikor azt gondolták, hogy a balkezesség csak egy rossz szokás, amiről át lehet nevelni a gyereket. Így az órát is a "megfelelő" kezemen kellett hordanom. Mára meg ez van megszokva, pl a jeggyűrűt is a bal kezemen hordom.

2019. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!