Lehetek e goth?

Figyelt kérdés

Èn úgy èrzem szörnyen megfogom bánni hogy ki ìrom ezt ide de nem látok más utat. Ez lett volna az utolsó hely ahova valaha feljöttem volna egy ilyen miatt.. Dehát, most ez is bekövetkezett.Az utolsó lehetősèg


Szóval.. Èn szeretnèk goth lenni, ez a stìlus mindigis vonzott ès nagyon tetszik az a sötèt mègis elegáns öltözködès ami a gothoknak van meg az a sok extrèm smink meg èkszer is. Mindigis közelebb èreztem magam a sötètebb stìlusokhoz mint a sima normákhoz.. Ès azokat nem is szeretem.. Szeretem ha egy stìlus külömb a többitől pláne ha ilyesfèle. De nem csak a kinèzet hanem az egèsz szubkultúra is tetszik, bár nem hallgatok goth zenèket.. Hanem csak sima hard rock meg nèha egy kis metál.. Ès pop.. Igazábol már règóta ki szeretnèm próbálni milyen gothnak lenni csak nem volt rá lehetősègem eddig. Most lenne csak fèlek hogy nem lennèk alkalmas rá, kamu goth meg nem akarok lenni. Èn vallásos vagyok ès èrdekel a spirituális tèma termèszetesen, imádom a feketèt ès a szegecselt cuccokat meg az egyebeket, de csak akkor ha elegáns is. Az irodalom is èrdekel bár az annyira nem áll közel hozzám, de azèrt.. Közbe mègis. A gondolkodásom ès a fantáziám elèg sötèt ès mèly meg depresszìv de èn ezt szeretem. Plusz ami a legfontosabb, azèrt szeretnèk goth lenni hogy ne legyek átlagos ès megtaláljam az èn igazi stìlusom, meg önmagam. Szeretnèm tudni hogy alkalmas lennèk e gothnak egyátalán, sajnos nincsenek goth ismerőseim ezèrt csak itt tudok kèrdezni.

Ès mèg valami, tudom hogy egy goth sokszor nem szereti felvàllalni hogy az de èn.. Büszkèn akarnàm vállalni ha èn az lennèk.


Kèrlek benneteket vitát nem szeretnèk.. Csak normális válaszokat, ha valami nem tetszik kèrlek ne is szolj hozzá.


Előnybe rèszesìtenèm ha nem külember tudna válaszolni hanem olyasvalaki aki jártas ebben, èrt hozzá akár ő maga is goth.


Tanácsokat is szìvesen fogadok hogy hogyan lehetnèk ilyen.


2019. dec. 11. 20:59
 1/6 anonim válasza:
94%
Szerintem marhaság ha mindenben egyezni akar valaki egy szubkultúra elvárásaival. Öltözködj és sminkelj úgy ahogy jól esik, és hagyd abba ezt a primitív gondolkodást, hogy te különleges akarsz lenni azzal, hogy nem öltözködsz úgy mint az "átlag". Ezzel csak max. egy gagyi pózer leszel. Ha tetszik a stílus, akkor öltözködj úgy, de ne azért tedd, mert más akarsz lenni.
2019. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézz el ide, sokban hasonlít: [link]
2019. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
32%
Magad legyél! Ne valami Goth! Te sose leszel az!
2019. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj: ez nem valami szekta, hogy a létező összes kritériumnak meg kell felelned, hogy gothnak nevezhesd magad.

Mivel ez egy komplett szubkultúra, nem csupán egy zenei, ideológiai, öltözködési, művészeti stílus, rengeteg különálló szegmense van, ami alapján egy ember gothnak vallhatja magát.


Bár való igaz, hogy az öltözködés a legmellékesebb ebből. Mert hiába húz fel egy felszínes tucat ribizli platformos Demoniát fekete fűzővel egy aktuális divathóbort miatt, soha nem fog goth érzésvilágot vásárolni magának.


Egyébként nagyon sok goth van, aki nem szereti a tradicionális goth zenét, tehát nem kell emiatt aggódnod annyira. A trad gothok azok, akik foggal-körömmel ragaszkodnak az eredeti zenei stílushoz. Ezzel tükrözik, hogy mindközül ők a “legtúbbak”.

Mert egyébként az eredeti gothok megjelenésében közel sem hasonlítottak arra a képre, amit ma egy átlag ember “tipikus gothnak” könyvel el (fűzők, historikus cuccok, fekete csipkék), - na, ők EGYÁLTALÁN nem hordtak ilyeneket, ez a későbbi viktoriánus hullám hozadéka, - sokkal egyszerűbb formatervezésű fekete cuccokban, basic fekete napszemüvegben, tépett fekete hajjal lázadtak a korrupt társadalom, a világban történő sok undorító dolog ellen.

Én victorian goth vagyok. Nekem sem jönnek be pl. a Bauhaus féle trad goth zenék. A hangszerelés nekem valahogy túl “vidám”, a harmóniák túl dúrosak. Akkor már ezerszer inkább The Sisters Of Mercy vagy The Cure, de közel áll hozzám a szimfonikus és a gothic metál is.

Ahány alstílus, annyi elágazó zenei ízlés. Én pl. előbb nevezek a hangulata alapján egy melankolikus, mély szövegezésű szimfonikus metál számot goth behatásúnak, mint azokat a 2005-8-as számítógépes tuc-tuc divatzenéket, amikre a cybergothok szoktak táncolni (tudom, hogy a tradosok közül az ő “goth létjogosultságukat” sem értik sokan).


Egyébként gyakorló keresztény vagyok én is. Ez még mindig nem valami sötét, mágiás sátánista szubkultúra, - simán összeegyeztethető ez a két dolog, nem üti egymást a vallásom és a művészeti/zenei/filozófiai lázadó érzésvilágom.


Egyébként meg: Lehet, hogy most még csak a szubkultúra legkülső szegmenseit érzed magadénak, de nem kizárt, hogy idővel már a zene és minden egyéb is meg fog tetszeni. 🙂 Hagyj időt magadnak, - de bátran nevezd magad annak, aminek belül érzed magad és öltözködj úgy, ahogy jólesik.

Én soha nem kapálóztam, hogy beilleszkedjek a szubkultúrába. Magától merészkedett közel hozzám, ösztönösen dobogtatta meg a szívemet, majd szépen, lassan úgy ereszkedett rám 100%-ban, mint valami köpeny. Már 12 éves korom óta komolyabb, elvontabb, - kissé “dohosabb szagú” és nehezebb témák foglalkoztattak, mint a kortársaimat. Akkor is tetszettek a viktoriánus ihletésű ruhák, a historikus vonalvezetések, de akkor még el nem tudtam képzelni, hogy tetőtől talpig feketét viseljek. Aztán 20 éves koromra robbant fel a bomba, és le sem lehet vakarni rólam a feketét. Úgy vagyok extrém, hogy közben nőies, nagyon feminin öltözködésű vagyok, hiszen ez a viktoriánus goth stílus legfőbb ismertetőjegye.

Amúgy meg ahány goth van, annyi féle.

2019. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelőnek.

Köszönöm a pozitìv szavakat ès a bìztatást ^^ Remènykedem hogy egyszer valóban betudok majd illeszkedni a gótikus világba hisz nagyon vonz mint álltalában minden elegáns de mègis vad ès feltünő dolog.Viselkedès mennyire számìt? Csak mert èn az fajta vagyok aki àlltalában nem valami társas ember de ha jó társaságba kerülök ès nem nekem kell kezdemènyeznem egèsz vidáman elvagyok. Bár engem teljesen más gondolkodás mód jelkèpez mint a korombelieket, főleg a vallásomon belüli dolgok azok amikről sokat agyalok. Keresztèny csalàdba születtem tehát átvettem az egèszet. De persze sok más olyan van amivel letudom kötni magam, rengeteget gondolkozok a világi dolgokon is meg minden. Ès.. Szeretek segìteni a problèmás embereken.. Akik depressziósak pl.. Saját tapasztalataimbol merìtve szeretek nekik segìteni. Álltalában jó lèlekkènt jelkèpeznek engem.

2019. dec. 12. 22:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetnél? A vallásosság egyáltalán nem akadály. Ez egy elsősorban zenei alapú szubkultúra. Azt megértem, hogy nem akarsz kamu goth lenni... Főleg, hogy rengeteg van belőlük... De nemolxan nehéz dolog ez 🙂 olvass utána, ajánlom a gothic.hu-t. Vagy akár hozzám is fordulhatsz, 5 éve goth vagyok és szívesen segítek. Ismerj meg ilyen embereket, akár neten, kérdezősködj és majd kialakul. Az is lehet, hogy végül nem fog tetszeni, mert a goth szubkultúrához tartozik egy világszemlélet is. De próbálkozz, az a legfontosabb.


Most olvasom, hogy azért akarsz goth lenni, hogy ne legyél átlagos...a goth szubkultúra lényege nem az, hogy kitűnni vágyó emberek összeverődnek... Hanem olyan emberek, akik őszintén ezt szeretik, kitűnés ide vagy oda. Ha ez hajt, valóban csak egy pózer lennél.


Mindazonáltal,ha valami érdekel, kérdezz nyugodtan engem, de most sietek... 😁

2019. dec. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!