Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy randin vagyok egy...

Ha egy randin vagyok egy nővel és ha ő feláll, hogy kimenjen mosdóba nekem is fel kell állnom?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy randim egy lánnyal és nem igazán értem a fent említett etikettet.

Szóval ülünk és ő feláll, hogy mosdóba menjen akkor én is felállok és amint elindul a mosdó felé én visszaülhetek? Ha visszaérkezik akkor ismét felállok és csak azután ülök le, hogy ő is elkezdett leülni? Vagy hogy is van ez?

Plusz kérdés. Ha megyünk be a helyre ahol randizunk és ha a lány nem ismeri annyira az etikettet és én megyek előre, akkor nem gondol bunkónak, hogy nem engedem előre?

Kis apróság, de nem igazán értem :)


2019. aug. 3. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez szerintem már kiment a divatból, és mai lányok nem várják el, sőt a legtöbb szerintem nem értené, miért ugrálsz. :)
2019. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem legalább megemelni a fenekedet, mintha felállni készülnél, illik.

Eleve, ha neked igényeid vannak illem tekintetében, ne tartsd titokban, légy őszinte. Sok időt megtakaríthatsz, hogy kiszűrd az olyan lányokat, akiknek nem számít a helyes viselkedés.

Azt a szemed sarkából is látod, hogy az ajtónál készül-e előre menni, vagy rád hagyja a kezdeményezést.

2019. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy megoldas, ha mankoval megy a randira.
2019. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha a lány tudatlan, akkor nálad az a megoldás, hogy te se tartod be az illemszabályokat ? Tartsd be, akkor is, ha nem érted, utána tanítsd meg a lányt is.

Az elv az, hogy nem ülhet egy fiú, miközben a lány áll. Vagyis megemelkedsz (felállsz), ha a lány feláll, ha elment, akkor visszaülhetsz. Ha visszajött, ugyanez fordítva (felállsz, ha leült akkor te is leülsz).

Ha mentek randizni be valahová... A szabály az előre menetellel csak az alkoholt is felszolgáló vendéglátó helyekre vonatkozik (ahol repülhet felétek sörösüveg, székláb, stb. - azaz kocsma, fogadó, vendéglő). Könyvtárba, moziba, bevásárló helyekre nem vonatkozik, ott előre kell engedned a lányt.

2019. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval előre mennem azért kell ilyen helyeken, ha "ütést" kapna a belépő személy akkor az én legyek és ne a lány? Ezt nem tudtam :)
2019. aug. 4. 08:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az egész illemtan egyik tartóoszlopa a gyengébb nem segítése, óvása. Ma, persze, sok minden másként alakult, a Mátyás Pincébe lépve nem valószínű, hogy széklábbal támadnak ránk, de régen, egy út menti fogadóban így is lehetett, így született a szabály, amit ma is betartunk. Vegyük úgy, hogy ez az illemtan romantikája...
2019. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az illem lényege, hogy minél kellemesebben, problémamentesebben legyünk együtt, jól érezze magát veled a másik ember. Ehhez azt is figyelembe kell venni, hogy a szokások változnak, és sok esetben az a legillendőbb, ha nem ragaszkodsz egy illemszabályhoz.

A mai korban ez a felállósdi elavultnak számít, valószínűleg kellemetlen helyzetbe hoznád vele a lányt, mert nem értené, miért álltál fel. Szóval ha nem csak a lovagiasságod akarod fitogtatni, hanem tényleg érdekel a másik, akkor ne állj fel.

2019. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7

Nem csak az illem, hanem a pszichológia tükrözési elve szerint is megemeli a férfiember a fenekét -ha nem is áll fel-, amikor a vele lévő hölgy feláll. De ha csak nőnek nézi, akkor elfelejti...

2019. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!