1/4 anonim válasza:
A válasz:
.
Ebből következik, hogy a magyar siketek a magyar jelnyelvet Angliában is, sőt az egész világon megértik (ha ismerik a jeleket...).
2/4 Vree válasza:
Nem nyilvánvaló, de a jelnyelvek ugyanúgy külön-külön alakulnak ki, mint a beszéltek, ugyanúgy létezhetnek helyi dialektusaik is, és igy országonként is mást "beszélnek". Tehát a magyar jelnyelvvel nem sokra mész Angliában (hacsak valami csoda folytán nem szintén Mo.-n tanult az illető és elsajátitotta ezt az "idegen nyelvet" is).
3/4 anonim válasza:
Az #1-es által adott link második bekezdésétől:
"Sokan azt gondolnák, hogy a jelnyelv nemzetközi, holott erről szó sincs. Minden egyes országban más és más nyelvet beszélnek a siketek. Mi több a jelnyelvek nyelvcsaládokba csoportosíthatóak és adott országon belül még jelnyelvi nyelvjárások is vannak!
Létezik ugyan egy mesterségesen kialakított jelnyelv, a Gestuno is, de ennek éppúgy nem sikerült teret nyernie, mint a beszélt – és szintén mesterségesen kialakított – eszperantónak."
4/4 Vree válasza:
Az #1est én se értettem, belinkel egy teljesen jó cikket, és végül is igazat állit maga is- a MAGYAR jelnyelvet megértik az egész világon a MAGYAR siketek, ha ISMERIK -csak erre ugye kicsi az esély, mert Angilában nyilván nem túlnyomóan siket magyar bevándorlók élnek... - de úgy irta mégis, mintha az ellenkezőjét mondaná. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!