Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz megtanulni a...

Mennyire nehéz megtanulni a magyar jelnyelvet?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretném megtanulni, de nézegettem a Sinosz oldalát, és olyan brutál fokozatok vannak, hogy félek belevágni. Az A1-es szintre azt írja, hogy csak a legalapabb szókincset tartalmazza, szóval valódi kommunikációra nem igazán alkalmas. És már ez is 33 ezer forintba fájna. Legalább B2-ig el kéne jutni ahhoz, hogy valóban használni lehessen. Félek, hogy beletörik a bicskám, és kiszórtam rá egy csomó pénzt.

Van itt olyan, aki tud jelelni? Mennyire volt nehéz megtanulni?


2009. szept. 12. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
édesanyám járt jelnyelv-tanfolyamra...könnyen megtanulta és szerette az órákat, mindig lelkesen beszélt róla...igaz, már most jópár év elteltével semmire sem emlékszik belőle, de hogyha használod, gyakorlod, akkor nem felejted el...nem nagy ördöngösség megtanulni, könnyebb, mint egy idegen nyelvet...
2009. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
85%

Nekem egy szaktársam az egyetemen siket és jár hozzá jeltolmács és én is szeretném megtanulni. De nem tűnik annyira nehéznek és ha érdekel akkor könnyebb. Pont olyan mint egy idegennyelv mert ha nem használod akkor elfelejted.

Sok sikert hozzá!

2009. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!