Német B1 ecl vagy bme?
Nagy filoban vagyok a ketto nyelvvizsga kozott, csináltam mintafeldatokat, a bme szóbeki tételeit folyamatosan tanulom, szóbeli az erossegem es talan a hörverstehen, mivel 90, 85, 80 és 65 szazalekos próbát irtam.
Személy szerint az ECL szóbelijét könnyűnek találtam a mintavideót megnézve, a bme-nél viszont a hörverstehen tűnt egész könnyűnek.
Január, február magasságában akarok menni!
Mielőtt méf vki leírná,hogy nem ér a B1 semmit, tudom, csakis gyakorlásként mennék!
Im Voraus Vielen Dank für alles!
Szovegertesi gondok?!
Tudom, h a Goethe Es az ÖSD mind tipik németvizsga, De nem ez volt a kerdes.
Bitte gyerekek :D
Én telcre mentem (B2), de nem volt nehéz.
Nehézség az lehet benne, hogy nem lehet szótárt használni. Egyébként én majd inkább leteszek később egy erősebb helyen szakmai nyelvvizsgát, vagy C1-et... Nem volt egy nagy durranás a telc, de ha papír kell, vagy plusz pont felvételihez, bőven jó.
A minta feladatokat meg lehet venni, de nekem megvan valahol a gépemen. Hörverstehen, Schriftlicher Ausdruck, Leseverstehen, Sprechen, minden szirsza_ volt benne.
Eredményes felkészülést kívánok! :)
Ja, hogy te B1-re mennél.. sorry.
Akkor szerintem legyen a telc/euro közül valamelyik, ha csak gyakorlásnak/"szintfelmérőnek" szánod, nem kell Goethe-vel szenvedni.
Arra ráérsz akkor, ha majd B2-t teszel.
ECL-t nem ismerem.
Ha viszont a tanárod azt ajánlotta, szerintem fogadd el a tanácsát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!