Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem irritálnak az...

Csak engem irritálnak az ilyen emberek? -Többi lent-

Figyelt kérdés
Az olyan emberek, akik erőltetik az angolt (lehet más nyelvet is, de én az angolt látom) pl: a képeikhez, vagy instán bio-ban látom, hogy angolul írkálnak dolgokat, holott annyira látszik, hogy nem erőssége a nyelv és csak menőzni próbál vele.

2018. aug. 3. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
yup
2018. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hagyd őket figyelmen kívül, ill. te ne használd az angolos kifejezéseket.

Nekem sem tetszik, hogy sajnos a magyar nyelv rovására is megy mindez, de el kell fogadni, hogy a nyugatiasodás része ez is.

Sajnos nyugatról olyan dolgokat is átvesznek a kultúrák, amelyek nem feltétlen helytállók.

2018. aug. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Engem nem idegesít, de nem tartom jónak, ha valaki, főleg ha nem jó az angoltudása, feleslegesen odaírkál mindent angolul a képei alá. Nem látom értelmét.

Engem inkább az szokott zavarni, amikor az ember már a szavak felét angolul mondja. Például anyám nem is tud angolul, de gondolom a munkahelyén ezt hallotta és a dia helyett mindig azt mondja, hogy slide. Vagy azt sem értem, amikor két magyar lány, barátnők és angolul írnak egymásnak az Instagramon a képeik alá. Ennek mi értelme?

2018. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!