Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha némely emberek minden...

Ha némely emberek minden különösebb ok nélkül ellenszenvesek, irritálnak vagy félelmetesek, akkor bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy bármi, ami szemet szúr nekünk a másik emberben, vagy amit utálunk rajta, az mind belőlünk fakad. Hogyan változtassak? Valami gyakorlatiasabb módszert tudnátok írni? Pl erősen képzeljem magam a másik helyébe, játsszak el a gondolattal, hogy miért lett olyan, amilyen, és hogy én is lehetnék vagy lehettem volna olyan? Mert elméletben tudom, hogy elfogadás stb, de mégis egyhelyben topogok.
2012. febr. 5. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem ebben elég jók a megérzéseim,és akit az elején,vagy 2-szorra unszimpinek találok,az az is,vagyis mindig bebizonyosodott,hogy bunkó,rossz ember,stb.
2012. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgyhogy én nem teszek ez ellen semmit. Első vagyok.
2012. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet akkor, hogy a sima ellenszenv nem is baj, csak az, hogyha már erős indulatok is társulnak hozzá? Mert ha valami vagy valaki érzelmileg fel tud zaklatni, akkor annak komoly oka van. Egyébként nekem is volt olyan, hogy egy ellenszenves embert meg akartam kedvelni, de sehogy se ment, borsózott tőle a hátam. Csak nem álltam meg sajnos itt, hanem elkezdetem magamat hergelni, hogy ez tényleg egy utálatos ember, és jobban is teszem, ha elutasítom. Ezzel viszont csak a saját mindennapjaimat keserítettem meg, hogy magamban mérgelődtem. Az a baj, hogy senki sem semleges nekem, mindenkit ösztönösen be akarok rakni egy jó vagy rossz kategóriába. Tudom, hogy ez nagyon helytelen, mert nem lenne szabad ítélkezni. Talán az ember önvédelemből rakja a másikat a rossz kategóriájába, hogy önigazolást szerezzen. És talán ezt kellene levetkőzni és megérteni, hogy nem kell védekezni, hisz nincs mitől félni, nem támad senki.
2012. febr. 5. 15:23
 4/11 bánomisén ***** válasza:
Kérdező, ezen a földön hétmilliárd ember él, te sem gondolod komolyan, hogy mind a hétmilliárddal szimpatizálnod kell... Teljesen természetes, hogy vannak ellenszenves emberek. Ha emiatt magadban keresed a "hibát", az puszta mazochizmus, öngyötrés, fölösleges.
2012. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy minddel szimpatizálnom kell, a 15.23-asban írtam, mit gondolok erről.
2012. febr. 5. 16:02
 6/11 bánomisén ***** válasza:
Én meg azt gondolom, hogy igenis, vannak, akik támadnak, akár ok nélkül is. Az, hogy az ember első látásra ellenszenvesnek talál valakit, az egy ösztön, a védekezés ösztöne, az egészséges félelemé, ami óvatosságra int.
2012. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy a félelem meg az óvatosság természetes, de nem biztos, hogy hasznos is. Mert lehet, hogy csak egy arnyos kiskutya hatalmas árnyékától félünk. A másik meg, hogy nálam a szimpatikus - antipatikus arány egyre változik, az utóbbiak "javára". Végül már mindenkit ellenségnek fogok érezni? :/
2012. febr. 5. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:
bánomisénnel teljesen egyetértek!Igenis támad(hat)-nak!Ezért mondom,hogy nekem eddig mindig bejött ez a megérzésem,és nem mis akarok tenni ellene semmit.És sajnos nálam is volt,hogy inkább antipatikusokkal voltam körbevéve volt olyan is,hogy csak azokkal! egy ideig,de aztán megismertem más embereket,és most már sokkal jobb az arány.:)
2012. febr. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az indulatokról meg annyit,hogy nemrég elküldtem valakit a ...-ba,mert úgy viselkedett,de legszívesebben belevertem volna egyet a fejébe,sőt k.ra megvertem volna,de mivel nő vagyok ezért türtőztettem magam.
2012. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bánomisén ***** válasza:

Nem, kérdező, nem fogsz mindenkit ellenségnek érezni. Ahogy most vannak, úgy később is lesznek számodra szimpatikus emberek.

Az óvatosság ösztöne pedig hasznos, sok felesleges csalódástól óv meg.

2012. febr. 6. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!