Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarhoz hasonló német...

Magyarhoz hasonló német szavak/mondatok?

Figyelt kérdés

Magyarhoz hasonló német szavakat keresek.Leginkább olyat,amit ha kimondunk,akkor olyan mintha magyar lenne :/


Eddig pár oldalt találtam,de hátha valaki tud nekem mondani még párat :D


Eddig a legjobb amit találtam: der bizeps xD


Erre gondoltam még : der Backfisch (olyan mintha azt mondanánk,hogy bakfitty xD vagy nem ?

Még csak most kezdem a németet és a magántanár ilyen leckét adott fel.Igazából egy szót nem tudok,szóval...x'D


Nagyon megköszönném,ha írna valaki magyarhoz hasonló német szavakat !


2017. szept. 5. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A bicepsz egyáltalán nem magyaros, hanem németes hangzású szó, át vettük egyébként a német nyelvből (pontosabban visszavettük a torzított változatot,

de ebbe most ne menjünk bele).


A bakfis - bakfitty már talán magyarosabb hangzású.


(Sokkal könnyebb fordított irányban szavakat találni, pl németes hangzású magyar szavakat, franciás hangzású magyar szavakat, japános, kínai, olaszos stb hangzású magyar szavakat, mert a magyar nyelv a legősibb, ebből ered az összes többi, ez tudományosan több oldalról bizonyított, hivatalosan elhallgatott tény, de logikailag is bizonyítható. Mások vettek át tőlünk szavakat, majd eltorzították.

És nem fordítva. )

2017. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a Backfisch ( vagyis bakfis) tényleg magyar szó is, a németektől vettük át, tinédzsert jelent


Regen (eső) - régen


fing (fangen múlt ideje) - :D

2017. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!