Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mely végződéseket használjam,...

Mely végződéseket használjam, ha "oroszul szeretnék mondani egy magyar nevet"?

Figyelt kérdés

Ha kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést akkor bocsánat, máshogy sehogy sem tudtam. Plusz még az is érdekelne, hogy milyen akcentussal beszélnek az oroszok magyarul vagy angolul. pl Valaki le tudna írni nekem egy magyar mondatot, de úgy, mintha egy orosz próbálná meg kimondani vagy ezt nem lehet leírni? Mert nagyon szeretek hallgatni markos-nádas orosz paródiákat. Valahogy nagyon tetszik amikor orosz akcentussal beszélnek magyarul.


(Tudom elég hülyén van megfogalmazva már maga az egész szöveg. Remélem valaki megérti.)


2010. máj. 24. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem hallgasd a paródiákat. rád fog ragadni...
2010. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, elég hülyén fogalmaztad. A kiejtést ugyebár, mivel az hanghatás és nem íráskép, nemigen lehet leírni, de azért megpróbálok néhány ötletet adni. A magyarban mindig az első szótag a hangsúlyos, az oroszban pedig a magyarral ellentétben a hangsúlyos szótag mindig hosszú. Tehát attól lesz mulatságosan oroszos a hangzása, hogy az első szótagokat hosszan ejted. Azon kívül a hang az oroszban nincs, helyette rövid á-t mondj. Vagy o-t, mert az oroszok nem tudják kiejteni az a-t. Lágyítanak is, pl menni=ménnyi. Az e-t kicsit ésen.

A név végződések pl ov, jev, de az nem humoros, ha a Németh-et Németovnak mondod.

2010. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg elég hülyén fogalmaztam, de sokat segítettél még egyszer köszi :D
2010. máj. 26. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Hagyd el a névelőket, mikor beszélsz! Az oroszoknál ugyanis nincs. És ha n, d, t hangot i, e, követ, akkor legyen az n-ből ny, a d-ből gy, a t-ből ty. A hangsúlytalan szótagot harapd el.


"Nem láttak errefelé egy labdát?"---> Nyem láát'k errefeelee labd't?

2010. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!