Hogy maradhat meg az idegen nyelv?
Szavakat nem lehet csak "szárazon benyelni", vagyis önmagukban, szövegkörnyezet nélkül és néhány ismételgetéssel úgy megtanulni, hogy az tartósan megmaradjon és beszédben azonnal "lehívható" legyen, tehát gondolkodás nélkül beugorjon. Ez csak rengeteg gyakorláson keresztül megy: sokat kell az adott nyelven olvasni, filmeket, sorozatokat nézni, az internetet intenzíven használni, és főképpen beszélni, beszélni, beszélni.
Olvastam egy kanadai tanulmányt – már nem emlékszem a címére, mert már ennek van vagy 2-3 éve -, amelyben egy sok-sok emberrel végzett kísérletsorozat alapján arra jutottak, hogy egy szó, vagy egy kifejezés akkor "égetődik be" végleg és az anyanyelv kikerülésével akkor aktiválható azonnal, ha legalább 100-szor (!) találkoztunk vele, ill. használtuk (ezért jut olyan simán az eszedbe, akár a magyarral szemben is, az ezerszer használt "thank you", vagy "sorry").
A "100-szor" persze reménytelenül soknak tűnik, ezt hallva rögtön elmegy az ember kedve az egész nyelvtanulástól, de ha ezt könyveken, filmeken, chatelésen keresztül, neten szörfölve, emberekkel élőben csevegve csináljuk, akkor egy idő után már ez nem gályázás, hanem élvezet. Más szóval el kell érni, hogy a tartalom kerüljön az előtérbe az eszközzel szemben.
...thank you, sorry simán eszembe jut...
Tanulókártyák, kifejezésekben tanuld a szavakat, eleinte a kifejezések magyar fordítását is mellékelni kell.
Tippek, trükkök:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!