Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a két mondat?...

Mit jelent ez a két mondat? Und wie jeder Amateurpsychologe weiß, vergrößert genau das die Lust auf darauf. Aber anders als bei echten Suchtmitteln geht dieses Verlangen, wenn man ihm ohne Schuldgefühle nachgibt, bald zurück.

Figyelt kérdés

Schokolade enthält zwar Stoffe wie Theobromin oder Methylxantin, die auch in Tee und Kaffee vorkommen und die durchaus eine Aufputschwirkung haben können; bei den winzigen Mengen in der Schokolade müsste man von letzterer aber schon ganze Berge essen, um diese Wirkung zu verspüren. Und das schafft niemand, denn lange vorher wird es uns von solchen Mengen Schokolade schlicht und einfach schlecht. Der große Reiz der Schokolade liegt in ihrer optimalen Mischung von Fett und Zucker, weswegen sie den meisten Menschen so gut schmeckt. Zugleich gilt sie aber als Dickmacher, so dass wir beim Schokoladenessen oft ein schlechtes Gewissen haben. Und wie jeder Amateurpsychologe weiß, vergrößert genau das die Lust auf darauf. Aber anders als bei echten Suchtmitteln geht dieses Verlangen, wenn man ihm ohne Schuldgefühle nachgibt, bald zurück.


az elejét értem, de az utolsó két mondatban nem vagyok biztos...


2008. okt. 15. 18:58
 1/3 A kérdező kommentje:

rosszul írtam...


"Und wie jeder Amateurpsychologe weiß, vergrößert das die Lust darauf."

2008. okt. 15. 19:19
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
És ahogy azt minden amatőrt pszihológus tudja, éppen ez az (mármint a lelkiismeret furdalás), ami még nagyobb kedvet csinál a dologhoz. Ez a vágy(akozás) azonban a többi függőséget okozó szerrel ellentétben, ha ellenérzéseinkkel leszámolva engeddünk neki, szinte azonnal csökken.
2008. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!
2008. okt. 17. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!