Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok írni nehéz/furcsa...

Ay carramba! kérdése:

Tudnátok írni nehéz/furcsa nyelvtani szabályokat?

Figyelt kérdés
Mint például az afrikaans-ban a szavanként változó lényegkiemelés, vagy a dánban ugyan annak a szónak más más kiejtései a helyétől függően (mondatban, vagy "csak úgy".

2017. ápr. 9. 14:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Több igeidő angolban XD
2017. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hahaha, xD! Nem rossz, de az angol """"primitív"""" nyelv pl. a magyarhoz viszonyítva. Nekem nem túl közismertek kellenének.
2017. ápr. 9. 15:00
 3/11 A kérdező kommentje:
A primitív nem véletlenül van 3-as idézőjelben... Természetesen a nyelveket nem lehet ez alapján összehasonlítani, a maga módján mindegyik értékes.
2017. ápr. 9. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Az angol nem olyan egyszerű, mint amilyennek mondják. Lásd például a helyesírását, évekig tanulják.
2017. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vree ***** válasza:

[link]

ilyesmi?

2017. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Horvátul van többes szám, de csak akkor használják ha önmagában több dolgot akarnak megjelölni.

Pl. knjiga (könyv), knjige (könyvek).


A számok mögött viszont nem a többes számot használják.


Jedna knjiga – egy könyv (alanyeset)


Aztán kettőtől ötig egyes szám birtokos esetbe teszed a számnév mögött a főnevet.

Dvije knjige, tri knjige, četiri knjige


Aztán öttől felfelé többes szám birtokosba teszed.


Pet knjiga, šest knjiga... dvadeset knjiga. (Az csak véletlen egybeesés, hogy nőnemben az alanyeset és a többesszám birtokos eset is -a-ra végződik.) Na most azért húszig írtam, mert húsz felett újrekezdődik a számlálás :-)


dvadeset i jedan knjiga

dvadeset dvije knjige

dvadeset tri knjige

dvadeset četiri knjige

dvadeset per knjiga

dvadeset šest knjiga

.

.

.


És így forog tovább a végtelenségig :-D

2017. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ó,köszi! Gondolom a többi szláv nyelvben is hasonló "dolgok" lelhetőek fel, nem?
2017. ápr. 17. 11:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, én csak horvátul (és szerbül, bosnyákul, montenegróiul :-) ) beszélek. Mondjuk idősebbek rávágták, hogy persze, mint az oroszban. Szóval valószínűleg ez általános szláv szabály. (Nyilván kivéve a bolgárt, amelyiknek egyetlen szláv nyelvként nincsenek esetei :-D )
2017. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ó, te kis felvágós! xD
2017. ápr. 18. 17:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Most miért? :-D
2017. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!