Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Alsóbb éves, nem barát japán...

Alsóbb éves, nem barát japán lány megszólítása?

Figyelt kérdés

Melyik keishou használatos? Chan, vagy pedig san? Esetleg lehet kun is?

Érdekel az is, hogy egyetemisták esetén van-e eltérés ahhoz képest, mint amikor kiskorúakról van szó?


Tehát Pl harmadéves egyetemista milyen keishou-t tesz a másodéves egyetemista lány vezetékneve után, ha nincs vele baráti viszonyban?

És mi a helyzet, ha egy 17 éves szólítja meg a vele nem baráti viszonyban levő 15 / 16 éves, alsóbb éves lányt?


Továbbá evvel kapcsolatban érdekel, milyen gyakran használatos manapság a kouhei / kohai keishou?

És miként ejtik? Ugyanis ritkán találkozom evvel, és mindkét írott formáját láttam már.



2016. szept. 19. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem barát még, akkor szerintem csak a -san az udvarias, különben túl bizalmaskodó lesz a közeledés.

A kun-t inkább tanárok mondják a diákoknak, én azt figyeltem meg, de javítsatok ki, ha ti máshogy látjátok.


Van olyan szó is, hogy kouhei, de tudtommal az nem jelent egyet a kouhai-jal.

Egyébként a kouhai-t nem szokták név után biggyeszteni (a senpai-jal ellentétben), ezért szerintem bármilyen alsóbb évest san-nak érdemes szólítani.

2016. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, előző, h megosztottad megfigyelésedet. :) Én azon a ponton vagyok bizonytalan a kérdésben, hogy az alsóbb éves fiúkról egyértelműen tudom, h leggyakrabban kun-nak szólítják a felsőbb évesek, ugyanakkor -ahogy írod- a tanárok is.


De diák az alsóbb éves LÁNYT...? Szóval igen, én is hasonlót figyeltem meg (animékből), hogy van, amikor san-nak szólítják az alsóbb éves lányt, a diákok.


Azonban bizonytalan vagyok, hogy ezt vajon mennyire gyakran alkalmazzák a japánok, és hogy jellemző-e vajon más titulus az alsóbb éves lányokra...

2016. szept. 20. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alsóbb éves lányt általában "san"-nal szólítják meg, ő pedig "senpai"-jal válaszol, így megvan a szükséges udvariassági szintkülönbség.


Alsóbb éves lányt egy fiú csak akkor szólít meg "chan"-ként, ha már elég jó viszonyban vannak, vagy ha olyan lányról van szó, akit a közös baráti kör minden tagja "chan"-nal szólít meg, mert olyan mindenki szeme fénye, cukimuki aranyoska természetű a lány.


Ismeretlen lányt ha hirtelen "chan"-nal szólít meg a fiú, azt hiheti, hogy akar tőle valamit, mert túl bizalmaskodó.


A "kun" megszólítás lánnyal szemben pedig éppen ellenkezőleg, távolságtartó. Egy felsőbbéves fiútól ez a megszólítás úgy hangzik, hogy a fiú elismeri a lány érdemeit, de nem tekint rá nőként, csak iskolatársként. Ez is elég fura tud lenni ha ő az egyetlen fiú aki "kun"-ként hivatkozik a lányra, szóval ismeretlenül jobb nem ezzel kezdeni.


A tanárok a lány tanulókra, illetve a főnök a női beosztottaira gyakran használják a "kun" megszólítást, és kerülik a "chan"-t. Ez azért van, hogy ne tűnhessen úgy, mintha szeretnék megkörnyékezni.

2016. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor kérdésemre a válasz, hogy általános esetben san, ugye?
2016. szept. 21. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!