Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol után melyik nyelvet...

Angol után melyik nyelvet könnyebb megtanulni egyedül: németet vagy franciát? Melyikkel célszerűbb kezdeni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő sokban hasonlít rá, rokon nyelvek, rengeteg szó alapja, kifejezés hasonlít. A franciáról sok mindent nem tudok nyilatkozni, de a német elsőre mindenképp nehezebbnek fog tűnni a sok szabály miatt.
2016. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A nyelvtant mindig is szerettem. Tudom, a németé "nehezebb", mint az angolé, vagy inkább mondanám másnak.


A franciában a kiejtés elsajátításától tartok.

Nehéznek sejtem, ahogy belenéztem egy-egy könyvbe, illetve meghallgattam úgy szöveget, hogy közben néztem a leírását.

2016. aug. 4. 17:33
 3/7 rajcziz ***** válasza:
60%
Tapasztalatom a némettel van, eleinte valóban nehéz, de amint elsajátítod az alapokat és jól begyakorlod a nyelvtant, viszonylag könnyen tudsz előrehaladni. A magyar is nagyon sokat átvett tőle, és ez elsősorban az összetett szavaknál nagy segítség lehet majd.
2016. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Francia nyelvtan is sokkal nyakatekertebb, hiába hasonlít az angolra.
2016. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Német
2016. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyaroknak a német a legfontosabb nyelv.
2016. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A franciában rengeteg a ragozás, és hiába hasonlít sok szó (egyes kutatások szerint az angol szókincs kb 60%-a francia eredetű), ez nem nagyon könnyíti meg a helyzetet. Ráadásul a franciában van egy tipikusan latin szerkezet, amit subjantif-nak hívnak. Ilyen nincs a magyarban, így csak nagyjából lehet körülírni. Olyasmi, mint az alárendelt mellékmondat, viszont nem teljesen az. A lényeg, hogy megváltoztatja a ragozásai rendszert, és elég sokszor használják. Én speciel sosem szerettem a francia nyelvet, de ha neked tetszik a hangzása vagy a kultúra, akkor vágj bele. Nem tudom, mi a terved a nyelvvel, de ha az, hogy minél univerzálisabb legyen a tudásod, akkor inkább a spanyolt ajánlanám. Nem csak mert egyszerűbb a kiejtés, hanem mert a spanyol nyelvű országokban nem boldogulsz el az angollal, míg francia nyelvterületen (még ha fintorogva is), de megértik. Ha csak a francia és a német között vacilálsz, akkor egyértelműen a franciát. A németről csak a magyarok hiszik, hogy világnyelv, pedig Nyugat-Európán kívül csupán Namíbián beszélik összekötőnyelvként, míg a francia sokkal nagyobb területet lefed.
2016. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!