Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia kiejtést hogyan...

A francia kiejtést hogyan sajátítsam el, hogy a hallás utáni szövegértésem is jó legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg A2-s szinten vagyok franciából (tehát belépő szint). A nyelvtant értem, az írott szöveget értem. A szöveget saját szintemen elég jól tudom olvasni hangosan.


De ha egy A2/B1 szintű szöveget hallok, leírás nélkül, nagyon nehezen értem meg. Hogyan fejlesszem ezt a hallás utáni szövegértést?


Az, hogy nézz filmet, nem nyerő, hiszen SEMMIT nem értek még ki azokból.


2016. aug. 3. 13:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Kérdésem lényege:

Hogyan fejleszthető a francia hallott szöveg értése A2/B1 szinten?


Ekkor a filmekből még semmit nem értek ki, így az időpazarlás. Ezen már túl vagyok.Nem csak úgy írom.

2016. aug. 3. 13:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a filmekből nem értesz semmit, akkor kifejezetten tanulóknak szánt hanganyagokat kellene hallgatnod, illetve beszélgetni olyannal, aki képes a szintednek megfelelően társalogni.
2016. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor ezen a szinten az fejlesztené érdemben a hallás utáni szövegértést, ha a könyv szövegét CD-ről hallgatom és közben nézem az írott szöveget, majd idővel ugyanazt a szöveget már csak hallgatom?


Köszönöm szépen a választ!

2016. aug. 3. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a zenehallgatást szoktam javasolni. Erre tkp bármilyen dal alkalmas, amine érthetően van előadva a szövege (azaz operán és death metálon kívül szinte bármi). Kikeresed a szöveget neten, és úgy hallgatod. Ez azért jó módszer, mert egyrészt szórakoztató, másrészt a dalokban biztosan a beszélt nyelvet fogod hallani. A YouTube-on valszeg találsz bugyuta (vagy lebutított) meséket is, amiket kb 0-5 éves korig néznek. Ezek is tökéletesen megfelelnek a célnak. Akár a feliratot is bekapcsolhatod hozzá (bár ez nem mindig jó ötlet, mert nem 100%-osan működik). Valamint a tanulóknak való hangoskönyv + könyv se rossz megoldás.
2016. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!