Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan értsem meg hallás után...

Hogyan értsem meg hallás után a franciát?

Figyelt kérdés
3 éve tanulom a nyelvet, írásban már egész jól tudok kommunikálni emberekkel, de ha egy szöveget hallgatok, alig értek meg 3-4 szót az egészből. Nem is a kiejtéssel van baj, hanem túl gyorsan beszélnek, és nem bírom a tempót. Mit lehetne tenni, hogy belejöjjek?

2013. febr. 4. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan hanganyagokat, amik kezdőknek vannak, ott lassabban beszélnek. Aztán fokozatosan szoktasd hozzá a füled az egyre gyorsabb beszédhez.
2013. febr. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézz francia filmeket, sorozatokat francia felirattal.


Lehet azért nem értesz sok mindent, mert a franciában átcsoportosítják a szavakat, ami az egyiknek vége, az a másik szó eleje lesz. Pl. mintha a magyarban mondanánk ilyet (de nem mondunk, a magyar nem csinál ilyet): a Zembere Ka Zűrben, az emberek az űrben helyett. Így első hallásra, hülye, nem létező szavak tudnak kijönni, míg nem szoksz hozzá.

2013. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző hozzászólókkal. Csak gyakorlással fog menni, rá kell állnia a fülnek. Tudom milyen ez. Én 4 év francia tanulás után mentem ki fél évre egyetemre Franciao.-ba. Az első héten ott sírtam, hogy minek jöttem ide, nem értek meg egy szót sem, hogy fogok én itt levizsgázni.

Kb. 3 hét múlva úgy jegyzeteltem órán, mint a gép és rengeteget fejlődtem. A film nézés és zenehallgatás tényleg jó. Próbálj filmet francia nyelven, francia felirattal nézni. Én úgy csináltam először, aztán idővel kivettem a feliratot. Hajrá, menni fog!

2013. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a többieknek! Gyakorolj jó sokat, eleinte tényleg nagyon nehéz, de bele lehet jönni.

Sok film, meg zenehallgatás, vagy akár különböző netes videókat is nézhetsz, amiben beszélnek, eleinte lehet, hogy tényleg lassabb/kezdőbb szövegeket kéne hallgatnod, és aztán egyre gyorsabbakat és hidd el, menni fog! ;)

2013. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!