Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha kiderülne rólatok, hogy...

Ha kiderülne rólatok, hogy negyed részt németek vagytok (és örülnétek is neki), de úgy készülsz, hogy középiskolában franciát fogsz tanulni (Eiffel tornyos képekkel, France feliratú sapkákkal a polcodon) nem gondolnád meg, hogy németet tanulj?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, én inkább németet tanulnék. A képeket könnyebb lecserélni Berlini kapura, BMW-re :)


De ne csak a származásod motiváljon! A némettel amúgy is többre mégy!

2012. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a francia nyelv, Franciaország és a franciák lennének a mindenem, nem érdekelne, hogy milyen származású lennék, mert előbb utóbb úgyis Franciaországban kötnék ki :D

Amúgy francia és a német nyelv nem zárja ki magát, ha van kinn rokonság, akkor érdemes németet is tanulni, hisz lehet a kettőt egyszerre is csinálni :)

2012. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kameko-san ***** válasza:
100%
A származásom nem változtatna a dolgokon. Ha a franciát szeretem, akkor nem fogok csak emiatt németet tanulni. Persze lehet a kettőt egyszerre.
2012. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekelne a származás. A nyelvnek semmi köze a származáshoz, csak a környezet és a tanulásának a kezdete számít, anyanyelvi lesz-e az ember, vagy csak második-harmadik nyelve lesz-e az illető nyelv.


Olyan nyelvet tanulj, amivel el lehet helyezkedni. Mindenhol az angolt kérik, az alap. Ha azt nem tudod rendesen, tudhatsz mellette bármilyen más nyelvet, senkit nem fog érdekelni, hacsak ki nem telepedsz a célnyelv országába. Ha az angol megfelelően megy, akkor inkább franciát tanulj rá. Németet, oroszt nagyon sokan tanultak, de franciául kevesen tudnak, értékesebb a franciatudás.

2012. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Én is csak pár éve eszméltem rá, hogy elég jelentős arányban folyik német vér az ereimben a magyarhoz viszonyítva, de nem nagyon izgat. A helyzet az, hogy eléggé utálom a német embereket (amiatt, hogy nagyon sokkal találkoztam már, és mindegyik egoista, felfuvalkodott, bunkó, lenéző volt, és nem értettem, hogy mire fel). Úgyhogy a nemzeti identitásomba ez nem zavar bele, és nem akarok közelebb kerülni hozzájuk. Hét nyelven beszélek, de az még sose jutott eszembe, hogy a német legyen a nyolcadik, amit meg kéne tanulnom.
2012. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tévedsz, a németek általában barátságos, jó emberek. Mindenhol akad másfajta is, ez kétségtelen. Minket, magyarokat inkább kedvelnek.

Néhány dolog van, amire "harapnak", vagy bosszantja őket, lehet, Te ennek alapján tettél szert negatív tapasztalatra.

A kérdezőnek: általában a német közelebb áll hozzánk, mint a francia, de minden nyelvet érdemes tanulni, főleg, ha részben őseid nyelve.

Ahogy tetszik, illetve, nyilván amelyik országgal további terveid vannak, azt válaszd. /Ha van energiád, mindkettőt/

2013. jan. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindkét nyelvet tanulom. A francia nagyon tetszik, egyszerűen imádom, németül pedig azért tanulok, mert egyrészt a történelemhez fontos (történésznek készülök), másrészt pedig az üknagyapám német volt. =)

Szerintem tanuld mindkettőt, mert hozzám hasonlóan téged is fognak motiválni ezek a dolgok, és motivációval könnyebb elsajátítani egy nyelvet, mintha kényszerből tennéd (mint például nekem az angolt).

2013. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!