Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik várost válasszam?

Melyik várost válasszam?

Figyelt kérdés
Lehetőségem van a közeljövőben Németországba utazni. Az egyik város Duisburg ami Düsseldorf mellett van.Ez ugye a Ruhr vidék. A Másik pedig München, mellett egy kisebb település , úgy 30km re van tőle szóval agglomeráció. Nem tudom melyiket válasszam, hol lenne jobb, hol lehetne pörgősebb életet élni. Münchennél lehet hogy túl sok az a 30 km és ott ingázni? Mert a Ruhr vidéken meg a vásrosok egybe vannak épülve. Nem tudom....:S
2010. ápr. 13. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz tanácsot adni, mert az felelősséggel jár. Én inkább azt írom le, hogy én adott esetben melyiket választanám. Egyértelmű, hogy Münchent.

1. Lényegesen közelebb van Magyarországhoz, mint Düsseldorf.

2. Düsseldorf lakossága 600ezer körül van, Münchené 3 millió felett, Németország harmadik legnagyobb városa, modern, virágzó világváros.

3. Itt lényegesen több szórakozási lehetőséget találsz, mint Düsseldorfban, sok érdekes múzeumot, szép templomokat.

4. Az egyeteme már 500 éves, míg Düsseldorfé még ötven éves sincs. Világhírű rendezvényeken vehetsz részt.

A 30 km Németországban nem távolság, S-Bahn-nal mindenhova el lehet jutni. Az manapság már Magyarországon sem távolság.

De várd meg mások véleményét is, mielőtt döntesz.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. ápr. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál.engem Düsseldorfban- az vonz , hogy Ruhr vidék és 5 millió ember, szóval lényegesen több Münchennél. Bár én is ezt gondolom Münchenről, mint te.
2010. ápr. 14. 16:31
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat. Egyébként az vonz , hogy Ruhr vidék, 5 millió ember él. De Münchennel kapcsolatosan, teljesen igazad van.
2010. ápr. 14. 16:33
 4/6 A kérdező kommentje:
bocs h kétszer írtam le.
2010. ápr. 14. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Düsseldorf közel 1200 km-re van a nyugati határunktól, München 600. Erre is gondolnod kell(ene).

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En szivesebben mennek dusseldorf kozelebe, nem tudom miert, jobban tetszik. Oda menj, ahova a szived huzz, ha eszerveket nem talalsz.

Mondjuk en Berlinbe mennek legszivesebben, de az most nem opcio:)

2010. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!