Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet válasszam?...

Melyik nyelvet válasszam? Melyiket választanád és mivel indokolnád?

Figyelt kérdés

szeptembertől ingyen tanulhatok egy nyelvet, ezek közül választhatok: olasz,francia, spanyol, angol, német. Angolul, németül tudok,tanultam arabul,csehül, oroszul és most fogok latinul is. Melyiket válasszam ?

köszike


2011. aug. 12. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
szerintem a spanyolt mert a második legbeszéltebb nyelv és azzal mehetsz Dél-Amerikába és persze Spanyolországba.Az olaszt és franciát nem sok helyen tudod érvényesíteni
2011. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A franciának hasznát is vehetnéd.
2011. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ezek közül a spanyolt választanám,ha mindenképp muszáj számodra vadiúj nyelvet választani,és nincs lehetőséged a már tanult,általad már valamelyest,valamilyen fokon megtanult, elsajátított nyelvekben még jobban elmélyülni...

A spanyolt nem csak Spanyolországban tudod használni,egész Dél-Amerikában beszélik,az összes latin szappanopera eredetije ezen a nyelven szól,ott született egy rakás amerikai és világsztár...és rengetegen beszélik Dél-Amerikában és az Ibériai-félszigeten.


Mondhatnám a kínait is,azt több,mint 1 milliárdan beszélik,de az meg radikálisan eltér minden egyéb nyelvtől,és az abc-től meg a kalligráfiákkal kell kezdened...nem kis meló...

2011. aug. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
A francia elég nehéz. Legalábbis az én tökfej fiam szerint.
2011. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az olaszt választanám, mert szerintem szépen hangzik.
2011. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen, a nyelv nehézsége, írása, abc-je nem okoz gondot, mert viszonylag könnyen tanulok és vannak barátaim, akik segíteni tudnának (ilyen anyanyelvűek)
2011. aug. 12. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:
én is az olaszt választanám!
2011. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Francia, szerintem nagyon szép és nagyon nehéz nyelv. Közhiedelemmel ellentétben sok helyen tudod kamatoztatni (közép és dél-Afrika, dél-Amerika északi része, közép-Amerika egyes részein, Kanada). De a spanyolt is sokfelé beszélik, de az én fülemnek nem jön be. Az olaszt nem hiszem, hogy Olaszországon kivül kamatoztatni tudnád, és szerintem nagyon csúnya nyelv. Ha van időd és kedved szerintem sorba tanuld meg mindet ha szeretnéd.
2011. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha most fogsz latinul tanulni, akkor az olaszt ajanlanam. Masreszt az olasz nyelv valoban fontos nyelv, szerintem több hasznat venned, mint a spanyolnak. Europaban az angol es nemeten kivül az olasz es francia a legfontosabbak. A francia nyelv viszont nehez es Franciaorszagon kivül nem sok hasznat lehet venni. Az olasz olyan "csinos" nyelv.
2011. aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én a spanyolt választanám.
2011. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!