Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Két fél", vagy "egy egész"...

"Két fél", vagy "egy egész" -melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

Szerinted melyik a jobb: ha a) két közepes minőségű tárggyal/szituácival stb. rendelkezel, vagy b) csak eggyel, ami viszont tökéletes?..

Például: a) van két szendvicsed, de mindkettő meg van kezdve, vagy b) csak egy szendvicsed van, de az teljesen ép -melyik lehetőséget választanád?

Vagy másik példa: egy olyan szituációba kerülsz, ahol akárhogyan is döntesz, mindenképp megsértesz valakit -ebben a helyzetben a) mindkét barátodat megsérted egy kicsit, vagy b) csak az egyiket, de őt nagyon?

Még egy példa: az orvos azt mondja, bizonyos mértéken túl nem terhelheted a jobb lábad -te a) mindkét lábadat egyformán terhelve mindkettőt egyforma állapotba hozod, vagyis már egyik sem teljesen egészséges, vagy b) a jobb lábad teljes kímélésével a jobbot teljesen egészségessé teszed, amivel teljesen tönkreteszed a bal lábad?

Tudom, béna, életszerűtlen példák, de nehéz ezt értelmesen leírni... Néha ezen filozofálok. Nagyon érdekel, hogy ki melyik opciók mellett döntene, és miért. Egyáltalán létezik "jó" megoldás (=ami jobb a másiknál), vagy ezek egyenértékűek?


2011. márc. 26. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

> Egyáltalán létezik "jó" megoldás

> (=ami jobb a másiknál), vagy ezek egyenértékűek

Szerintem egyenértékűek.

2011. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
én a két felet választanám.
2011. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyenértékű. Tök mindegy hogy ezek következményeként két barátot kell kiengesztelnem, fele fele idő alatt mint egyet, dupla idő alatt, és az is tök mindegy, hogy mindkettő lábam kicsit rossz, vagy egy totálisan. A lényege szerintem ugyanaz.
2011. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy egész szendvicset, mindkét barátot és mindkét lábat.
2011. márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt eszem, amelyikbe nem kezdtek bele, ha a mennyiség ugyanaz, a barátokat fáradság lenne kiengesztelni, de legalább nem veszíteném el őket, a lábamat így is, úgy is gyógyítani kell, de feleannyi idővel és fájdalommal járna.
2011. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Mindenkit felpontoztam. :-)


És bárki írhat még! :-)

2011. márc. 27. 11:56
 7/7 anonim válasza:
Szerintem egyenértékűek.
2011. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!