Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez a mondat hogy van angolul...

Ez a mondat hogy van angolul és németül?

Figyelt kérdés
Minden döntés helyes abban a pillanatban, amikor meghozod.
2016. jún. 12. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Every decision is correct at the time you make it.
2016. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszi!! valaki németül is tudná?:)
2016. jún. 12. 15:19
 3/5 Rick Mave ***** válasza:
Jede Entscheidung ist richtig in dem Augenblick, wenn man sie trifft.
2016. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rick,


ez igy helytelen.


Ha, azt irod, hogy "in dem Augenblick" (es nem im Augenblick) akkor a mondatot is ugy kell (-ellene) folytatnod, hogy "in dem ...


tehat,


Jeder (es nem 'jede') Entscheidung ist richtig in dem Augenblick, in dem du sie triffst.

2016. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rick Mave ***** válasza:
100%

Csak így gyorsan, a netről leszedve:


"In dem Augenblick, wenn ich tot bin und die Materie nicht mehr wahrnehmen kann, hat sich für mich auch der Planet Erde und das Weltall aufgelöst." - (Leo Hartmann: Der Weg zur Unsterblichkeit)


"Oh, wie sehr sie sich wünschte, sein Gesicht zu sehen, in dem Augenblick, wenn er sich bewusst wurde, mit wem er beinahe geschlafen hätte." (Bella Andre: Ein verfänglicher Augenblick)


Tehát a "helytelen" talán kicsit erős, viszont mégsem akarom mindenáron megvédeni az igazam ... mert végül is neked van igazad :)


A "wenn"-nel igen elterjedt, mint a folyton-folyvást Genitiv helyett Dativ, de ez "Umgangssprache", ami láthatólag átszivárgott még az irodalomba is és én sem vagyok mentes tőle - egyszerűen csak leírtam, ahogy jött. A 100%-ig korrekt viszont az, ahogy te írtad (...., in dem .....)

2016. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!