Mennyire nehéz az arab nyelv?
A dialektusok sokkal könnyebbek, ha az irodalmi arab alatt a klasszikusat érted (amin a Korán is alapszik).
MSA-t (Modern Standard Arabic) tanulj szerintem, műsorokat is nagyrészt ebben nyomatják arab csatornákon (jó lehet, hogy a Gulf-térségben klasszikus arab megy, de annyiban nem különbözik, hogy ne értsd meg).
Annyira nem nehéz az arab egyébként, a legnehezebb benne szerintem, hogy gyakorlatilag minden szóhoz meg kell tanulnod a többesszámát. A másik pedig, hogy ugye csak magánhangzók vannak, emiatt ha egy vadidegen szó kerül eléd, igen kis eséllyel fogod kiejteni helyesen. Épp emiatt ugyebár nagyon eltérő lehet két dialektus. Mondjuk Észak-Afrikaiak megértik egymást, szintén az Arab-Félszigeten élők, így annyira azért nem durvák arrafelé a különbségek, csak áthallásosak kicsit a szavak + sok helyi szó van, amit az MSA nem ismer (tipikus pl. a szírek a shu-t használják a "mi" kérdőszóra).
Alapvetően viszont szerintem logikus nyelv, jól rá lehet érezni, és szerintem könnyebb megérteni, mint a legtöbb nyelvet, ha ismered a szavakat.
Engem Egyiptom vagy Jordánia érdekelne.
És igen az MSA-ra értettem.
Én tavaly kezdtem el tanulni az arabot, és szerintem über brutál extra nehéz nyelv. Most döntöttem el, hogy abbahagyom.
Angolból és németből felsőfokúm van. Angolból kb. 6 hónap (elég kemény) tanulás kellett a középfokú nyelvvizsgához. Arabból 6 hónap után még mindig nem jutottam el addig, hogy összerakjak egy normális bővített mondatot.
A legtöbb nyelvtanulással foglalkozó lap a világ 5 legnehezebb nyelve közé sorolja. Leírom, hogy szerintem miért az:
Az írás:
A hétköznapi szövegekben egyszerűen nem jelölik a magánhangzókat, tehát hiába ismered a betűket, akkor sem tudod, hogyan kell kiejteni az adott szót. Kb mintha a magyarban ezt látnád: krk . Ez lehet kerek, kerék, körök, karók, kérek. És mivel nem vagy anyanyelvi beszélő, ezért nem tudhatod, hogy nincs-e olyan szó, hogy kürök, kérák, kürák. Ráadásul lehet, hogy ez csak egy név, hiszen nincs külön kis- és nagybetűjük.
A betűik összefolynak és nagyon hasonlóak. Szinte mindent ugyanazzal a karakterrel írnak, csak különböző számú pontot tesznek alá, vagy fölé, ezért folyamatosan el fogod téveszteni, mivel magyarként nem vagy hozzászokva.
Tehát a gond nem az, hogy mások a betűik (ezen hamar túl lehet tenni magad), hanem, hogy tök logikátlanok, és összetéveszthetőek.
A hangok:
Kevés, és nagyon hasonló hangjaik vannak, amiket állandóan össze fogsz téveszteni, mert a te füled nincs hozzászokva, hogy felismerje a különbséget.
Csomó rag
Vannak a Magyarban is, csak ez neked nem segít. Mert attól ezek nem lesznek könnyebbek. Ráadásul vannak, amiket az ige elé, másokat meg mögé kell rakni, ezért nem fogod megtalálni az adott szót a szótárban.
Nemek
Mindennek neme van. Még a mellékneveknek is. És ez nem olyan, mint a németben, hogy kicsit megváltozik a szó vége. Itt teljesen megváltozik a szótő is, attól függően, hogy hím, vagy nő nemről van-e szó.
Többes szám
A főnevek gyakorlatilag a felismerhetetlenségig megváltoznak, ha többes számba kerülnek. És nincs egy általános szabály. Van vagy 10 féle minta, és hogy az adott főnevet melyik minta alapján kell átalakítani többes számba, arra nincsenek szabályok. A legtöbb szótár ráadásul nem jelöli a főnevek többes számát, tehát ha nem találsz egy szót a szótárban, akkor az valószínűleg egy főnév többes száma. Hogy melyiké? Találd ki!
Vannak, akik majd erre esetleg azt mondják, hogy a többesszám nem is olyan nehéz, hiszen a mássalhangzók általában nem változnak, csak a magánhangzókkal kell variálni. Azoknak azt üzenem, hogy nagyon nem mindegy, hogy faszok, vagy fészek.
Kiejtés
Csomó dolgot beszéd közben összevonnak, így gyakorlatilag esélyed sincs, hogy rájöjj, hol kezdődik egy szó, vagy végződik. Rohadtul hadarnak. Így a kiejtés majdnem annyira nehéz, mint az angol. Sőt! Mivel az angolnál a szavak jobban elkülönülnek, talán nehezebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!