Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ilyen katasztrofális a...

Miért ilyen katasztrofális a mai tizenévesek helyesírása?

Figyelt kérdés
2008. szept. 16. 21:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%

Ősz húrja zsong,

jajong, busong

a tájon,

s ont monoton

bút konokon

és fájón.


S én csüggeteg,

halvány beteg,

míg éjfél

kong, csak sírok,

s elém a sok

tűnt kéj kél.


Óh, múlni már,

ősz! hullni már

eresszél!

Mint holt avart,

mit felkavart

a rossz szél...


én busongok.

te, ha akarsz búsonghatsz.


Jó okosnak lenni?

Meséld el mit érzel!

2008. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
95%
Mint azt mindenki tudja, verseket nem hozunk fel helyesírási példaként, mert tudod van egy olyan, hogy költői szabadság. Hangzás, ritmus kedvéért néha eltérnek a helyes írásmódtól. Ezt se tudtad?
2008. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Kösz a verset! Igazad van,a szó mindkét formája elfogadott,én is utánanéztem.Csak azt érzem,jó lenne,ha többen is olvasnák.Fantasztikus ez a google.
2008. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
47%
én msnen + netem mindig igy irok és sztemse tul jo ez de a suliba helyesirásbol 1. vtam az évfolyamno és a kerületijn 7. lettem am azér irok igy mee gyors vok irásba ienkor :)
2009. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
47%
ja am 12 vok
2009. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves vagyok,rengeteget olvasok,és nagyon sokszor azt veszem észre,hogy a nálam jóval idősebbeknél is jobb a helyesírásom.De amikor olvasom ezeket a kérdéseket, amelyekbe ilyen marhaságok szerepelnek,hogy kiválló,szöllő,vok,tom, stb,kiakadok!:D
2009. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
47%
előző elötti vok és sztem csak annyi h vki vagy nyomorék h nem tud írni v egy hülye stréber és egy óra alatt 5 betüt ir le &10x átnézi v a 2 között mint én aki tudja h hol és mikor fontos a helyesirás XD
2009. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Phoney ***** válasza:
68%

Szerintem van egy igen egyszerű oka is a dolognak.


A mai tizenévesek - az (internetes, SMS-es) írásbeli beszélgetés miatt RENGETEG olyan szöveget olvasnak, ami más "írástudatlan" tizenévesektől származik. A rossz helyesírás magát gerjeszti.


Régen ilyen max. akkor volt, ha a gyerekek leveleztek egymással. De nem volt az a háborodott gyerek, aki annyit levelezett volna, mint amit egy mai tizenéves csetel/msn-ezik:) (És aki levelezett, az általában könyvet is olvasott, a mához képest sokat. Tehát eleve nem volt ebből gond.)

2010. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!