Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ilyen katasztrofális a...

Miért ilyen katasztrofális a mai tizenévesek helyesírása?

Figyelt kérdés
2008. szept. 16. 21:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
30%
:))))
2008. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%

Persze. Mea culpa.


Te aki azon alapszabályt bevalottan figyelmen kívül hagyod, miszerint ne kérdezzük meg ugyanazt többször, használjuk a keresőt, vagy a jócsávó, én meg, aki ezt nehezményezi, a buta.


Végülis ez is egy szemléletmód, így is lehet élni.


Csak minek?


Persze egy cseppet se izgulj, van itt még téged leszámítva is jópár hasonszőrű entellektüel, ők majd jól megvédenek.

2008. szept. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Az is baj,ha figyelmesen olvassátok a nyomtatott kiadványokat,könyveket stb.,bizony tele vannak helyesírási hibákkal!Pedig a sok olvasásnak fejlesztenie kéne a helyesírást.Helyesírási szótárakat is gyakran kiadják új,javított kiadásban,érdemes beszerezni az újakat.
2008. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%
Ki tünteti el a válaszokat szerintetek?
2008. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az első válaszolóval, és azzal is, aki 16 éves (nem emlékszem, hányadik). Én ezek mellett még azt is problémának látom, hogy a házi dolgozatokat egyre gyakrabban gépelve kérik a tanárok (talán mert a kézírás is egyre olvashatatlanabb?), és a wordben ott van az automatikus hibajavító, az írónak-gépelőnek nem is kell igazán gondolkodnia a szavak helyes írásmódján. Ráadásul időnként ezek a programok is rossz megoldást javasolnak, de ez ugye csak annak tűnik fel, aki tudja, mit hogyan kell leírni, csak véletlenül gépelte el. A személyes véleményem az, hogy a helyesírási hibák odafigyeléssel, gyakorlással és persze akarással csökkenthetők.
2008. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
69%
szerintem olvasni kéne, sokat. Nekem is inkább ez segített, mint a nyelvtan óra. Régen, a suliban, örültem, ha 3-ast kaptam helyesírásra....
2008. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
96%

1: Szerintem a gyerek 6 évesen még járjon nagycsoportba és kerüljön 7 évesen iskolába, amikor már érett rá.

2: Ne valami szóképes maszlaggal tanljon olvasni, mert 10ből 9 gyerek erre képtelen, különösen 4 hét alatt és még hozzá folyékonyan.

3: az alsós olvasókönyvekben ne történelem legyen! Nem érdekli a gyereket, nehéz, nem érti, mert miért is értené 8,9,10 évesen. Ezáltal megutáltatják vele az olvasást! (Mi még meséket olvastunk és utána lerajzoltuk, hogy miről olvastunk!!!)

4: ma minden másfeledik gyereket diszlexiásnak tituálnak, aki nem tanul meg 4 hét alatt olvasni... ezért aztán felmentést kap írás és olvasás osztályozás alól...a szülő meg beletörődik. mert szarja le. egy gonddal kevesebb, így is van neki elég gondja.

5: és az előző pontomból kifolyólag: A szülőnek nics ideje otthon gyakorolni a gyerekkel, csak nyűg (akkor meg minek szüli?!?) / az én édes jó anyukám bezony leült velem és szó szerint belém verte a nyelvtant pontosabban a helyesírást (teszem hozzá úgy, hogy én tényleg diszlexiás vagyok 90' ben voltam elsős, még azt sem tudták mi az...anyukám tisztában volt vele, merthogy pedagógus és tanulta...) De tudok helyesen írni, bár sokat felejtettem én is, mert az egyetemen nem lehet minden egyes vacak szót leírni és ilyenkor aztán jönnek nálam is az Uram Isten mekkora bakik...)

Szóval dióhéjban ennyi...

2008. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%
Még valami.A tanító néninek előírja a tanterv,milyen gyorsan kell elérnie bizonyos szintet!Ők is azt szeretnék,hogy a tananyagnak legyen ideje "rögzülni"!Nem versenyeznek,csak muszáj nekik erős tempót tartani.Igen,ez bizony nehéz ügy!Csak az a gyerkőc tud majd pl.helyesen írni,akiben sikerül felébreszteni a könyvek szeretetét.Ez viszont függ a szülőtől,sulitól,gyerektől is .Nem szabad únni ezt a témát,inkább az lenne jó,ha még többen olvasnák,és megfogadnák a tanácsokat!
2008. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
96%

Annak szólok,aki unalmasnak tartja ezt a témát.

Mi többiek inkább búsongunk,ő meg bátran busongjon!

Hát,ezért is kéne a jó helyesírás,mert bizony ő most "leégett".

Bocsi!Okulásnak szánom,nem letolásnak.

2008. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
35%
Akkor most miért nem olvasol zseblámpával ?:D:D:D:D:D Ha ennyire szeretsz olvasni ?:D:D:D
2008. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!