Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Újabban email fiókba érkező...

Újabban email fiókba érkező kéretlen reklámoknál terjedőbe van az az idegesítő és magyartalan írásmód (tárgy rovatba) : pl. VIL. LÁMGYOR. S…… Mi ebben a poén?

Figyelt kérdés
Helyesírás
2015. okt. 15. 12:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy figyelem felkeltésnek szánják ezt az írásmódot. De egyébként sem vagyok nagy olvasója a kéretlen reklámoknak, de az ilyen jellegűeket tévedésből sem szoktam elolvasni!
2015. okt. 15. 12:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért írják így, mert azt remélik, hogy így a spamszűrő nem ismeri fel levélszemétként a levelet.


Egyébként aki egyáltalán nem tudja a -ba/-be és a -ban/-ben ragot megkülönböztetni egymástól, az szerintem ne nagyon hepciáskodjon magyarosság témájában.

2015. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szavak, szóösszetételek, amikre a levelező beépített spam szűrője gerjed. Ennek az átverésére szokták a szavakat torzítva írni, hogy ne tegye a rendszer automatikusan a szemétbe.
2015. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A feladó nem tud magyarul, hanem csak valami vacak gépi fordítót használ.
2015. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!