Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Európán belül franciául vagy...

Európán belül franciául vagy németül tanulnak többen? Melyik a második "legtanítottabb" nyelv az angol után?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Német.
2015. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Itt Közép-Kelet Eu-ba egyértelműen ink. a német ,de úgy amúgy meg a francia.

2015. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

A franciák mindig is szerettek volna nagynak mutatkozni, de a francia nyelv nehéz tanulhatósága, bonyolultsága és gyenge logikai alapjai miatt sosem volt népszerű a mediterrániumon és Románián túl.

A kérdést egyszerű eldönteni: végy kézbe egy vegyipari, gépipari, villamosipari, orvostudományi cikk-, és adatkeresőt, és nézd meg, hogy milyen nyelvű találatok jönnek le. Namármost, nem titok, hogy messze-messze az angol fog vezetni, de hogy utána kb. tízszer-hússzor annyi német nyelvű hivatkozás lesz, mit francia, azzal, gondolom, nem árulok el titkot.

Akkor pedig?

2015. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

1) Igen, az számomra is egyértelmű, hogy Közép-Kelet-Európában a német messze a legfontosabb az angol után, ezért is "össz-Európára" kérdeztem rá.

2) "a francia nyelv nehéz tanulhatósága, bonyolultsága és gyenge logikai alapjai miatt" Nem tudom, szerintem relatíve könnyen tanulható, logikus nyelv, az annyira brutálisan nehéznek tartott kiejtés sokkal szabálykövetőbb, mint pl. az angolé.

2015. júl. 31. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!