Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek mik a legjobb...

Szerintetek mik a legjobb szótanulási módszerek?

Figyelt kérdés
hogy lehet legjobban szavakat tanulni úgy hogy ne magolás legyen a vége és emlékezzek is rájuk 1 hónap múlva is?
2015. júl. 14. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Parley nevű szótanuló programot használom:

[link]


Kicsit bonyolult, pár órát töltöttem a dokumentáció olvasásával, de nagyon sokat segít. A szavakhoz képet is lehet berakni, bár kicsit macerás. Tanuláskor pedig azzal tudod növelni a hatékonyságot, ha mindig ki is mondod az éppen tanult szót, így többszörösen tanulsz egyszerre (a füleddel, száddal, szemeddel és a kezeddel is, ahogy beírod).

2015. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindent úgy a legkönnyebb megtanulni, hogy egy már meglévő dologhoz kötöd. A szavakat is. A szavaknál szerintem a legjobb módszer, ha ismered a történetüket. Etimológiával kell tanulni. Utána kell nézni, honnan ered a szó, innentől kezdve pedig be fog ugrani, hogy "ahá, akkor tehát a "curve" szónak ugyanaz az eredete, mint a magyar k**vának!" (szándékosan hoztam egy ilyen csúnya példát, mert minél megbotránkóztatóbb/viccesebb valami, annál jobban berögzül).
2015. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, a legjobbak a kétoldalú kártyák, egyiken magyarul, másikon idegen nyelven, plusz a kép rajtuk.
2015. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és szerintetek az nem jó ha sorozatot nézek angolul magyar felirattal?ott nem ragad meg semmi?
2015. júl. 14. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az Anki tanulóprogramot használom, szerintem jobb, mint a fent belinkelt Parley, de persze lehet, hogy ez csak elfogultság a részemről.:) Én mindenesetre nagyon sokat tanultam vele, rengeteget köszönhetek neki.


Ami a sorozatnézést illeti, állati nagy divat azt mondani, hogy nézz filmeket felirattal, meg csináld ezt, csináld azt, csak jaj, nehogy szavakat magoljál, mert az nem jó semmire.


Énszerintem meg a jó öreg magolós módszert a világon semmi nem pótolhatja. 15 éve nézek filmeket angolul, mindennap olvasok is angolul, és kb. 15 éve nem is tanulok szavakat, mivel így is elég nagy szókincsem van már, C2-es szinten beszélek.


Ehhez képest most pár hónapja gondoltam egyet, és csak úgy a móka kedvéért az Ankival elkezdtem megtanulni mindenféle ritka szavakat ("vicarious", "adulteration", "sycophant" meg hasonlókat), és pár hónap alatt többet fejlődött a szókincsem, mint korábban évek alatt.


Az Anki, a Parley meg a hasonló szótanító programok automatikusan ismételtetik veled a szavakat, szóval ha a jövőben rászánsz napi akár csak negyedórát az ismétlésre mindennap, akkor garantáltan soha nem fog leépülni az a szókincsed, amit egyszer már felépítettél.

2015. júl. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A feliratos filmnézés hasznos tud lenni, de csak úgy, ha dolgozol is vele. Tehát nem elég végignézni és úgy-ahogy érteni, hanem érdemes sűrűn megállítani, kiszótárazni, és értelmezni, hogy az adott mondatban miért az a szó szerepel. A phrasal verb kifejezésekbe bele lehet kavarodni, de akkor is rá kell keresni, hogy akkor ott mit jelent az a kifejezés.


Szóval szerintem szavak tanulásához az egyik jó módszer, ha szövegkörnyezetben tanulod meg. Ilyen módon úgy tudsz szavakat tanulni, hogy észre sem veszed.

Például a vicinity szót úgy tanultam meg, hogy valahol belebotlottam a "map of New York and vicinity" kifejezés kapcsán, utánanéztem, és azóta tudom, mit jelent. Persze van, hogy többször meg kell néznem ugyanazt a szót, ezért nagyon fontos a gyakorlás, a nyelv és a szavak, kifejezések sűrű használata. Ha mondatokban használod a szavakat, akkor sokkal könnyebb megtanulni. Szóval teljes mondatokat hallgatni, értelmezni, és beszélni, szövegben használni a szavakat.

2015. júl. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!