Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Portugál vagy olasz nyelv?

Portugál vagy olasz nyelv?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam már a neten a két nyelvről. Spanyolul beszélek (angol és német mellett) és egy új nyelvet szeretnék tanulni. Az olasz és a portugál is nagyon tetszik. Melyiket könnyebb elsajátítani? Melyikhez kell kevesebb idő? Köszönöm!

2015. júl. 4. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyat tanulj, amit használsz is.
2015. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még egyiket se használnál, 15 vagyok
2015. júl. 4. 20:20
 3/5 anonim válasza:
Szia! Először is gratulálok! 3 idegennyelv 15 évese az szép munka! :) (én 16 vagyok és csak angolul tudok, meg most kezdtem el a spanyolt). Szerintem a portugál jobban hasonlít a spanyolra, ezért azt inkább lenne könnyebb a számodra ,viszont ezt te döntsd el, és ha már megtanultad az egyiket utána akár a másik is szóba jöhet. :)
2015. júl. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Viszont arra kell csak nagyon odafigyelned ,hogy ne keverd a kettőt, bár egy idő után természetesen nem lesz ezzel problémád mmert észre lehet azért venni ,a különbségeket. Majd mond el ,hogy melyiket választottad ;)
2015. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:
Az olasz könnyebb, mint a portugál. Viszont spanyol után lehet, a portugál menne jobban, csak a portugál kiejtés eléggé nehéz.
2015. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!