Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolban mi számít helyes...

Angolban mi számít helyes kiejtésnek, van ilyen, vagy nem lehet meghatározni?

Figyelt kérdés

Úgy értem szép beszédnek,ami egy standard angol kiejtésen alapul.Pl.ez?

https://www.youtube.com/watch?v=YjY-1JWED7E


2015. júl. 1. 21:40
 1/8 anonim válasza:
8%
azt szoktak mondani, h a kanadai angol a sztenderd. valahol az amerikai es a brit kozott van. tisztan, akcentus nelkul ejtik a szavakat.
2015. júl. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Több ezer féle különböző akcentus létezik. Én kétnyelvű vagyok, anyanyelvi szinten beszélek angolul, de vannak olyan akcentusok, amiket én se értek, pl. a dél-afrikai akcentusok. Ugyanúgy akinek csak az angol az anyanyelve, azzal is előfordulhat, hogy nem ért meg egy másik angol anyanyelvűt, ha pl. két különböző területről származnak.
2015. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
...
2015. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Helyes az, amit az anyanyelvi beszélők annak tartanak. Persze lehet, hogy X helyesnek vél egy kiejtést, míg Y helytelennek, pedig X és Y is anyanyelvi beszélők, szóval ez erősen szubjektív is.


Összességében, és ez bármely nyelvről elmondható, akkor lehet valakinek helyes a kiejtése kommunikációs szempontból, ha az adott nyelv fonémáit, azaz jelentés megkülönböztetésre képes hangjait, szisztematikusan és eltérően ejti. Vagyis pl. eltérően ejti az angol bad és bed szavak magánhangzóját; de ezek ugyanakkor rímelnek is a sat, bag, rat, sax ill. set, beg, red, sex szavakkal.


Az, hogy konkrétan milyen hang van a bad ill. bed szóban kevésbé fontos: sokkal fontosabb, hogy ne ugyanaz legyen, mert az nehezíti a szövegértést.


#1: Hát, a kanadainak is megvannak a maga egyedi jellemzői, így én semmiképpen nem mondanám akcentus nélkülinek.

2015. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Thank to all of you.
2015. júl. 3. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
No hát azért csak van valami, de azt hiába keresem a válaszok között... Keress rá a googleban az RP-re.
2015. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, az RP csak az Egyesült Királyságban számít standard angolnak (mellesleg ott is csak a lakosságnak azt hiszem 2%-a beszéli anyanyelvként, pl. a királyi család tagjai). Más a standard az USA-ban, Írországban, Kanadában, Ausztráliában stb. Nem mindenütt az RP az.
2015. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Totálisan. Ezek a természetes dolgok, amiket írsz. Annyira, hogy én nem is gondoltam, hogy külön meg kell írni.
2015. júl. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!