Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet az, hogy az USÁ-ban...

Ájron kérdése:

Hogy lehet az, hogy az USÁ-ban egy két dologtól eltekintve ugyanazt a nyelvet beszélik, mint Angliában?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt, hogy pl Dél-Afrikában van egy nyelv, amit úgy hívnak Afrikaans, és az a holland nyelvnek egy leszármazottja. Na most ha az ott beszélt holland annyit változott, hogy mára külön nyelv lett... Hogy hogy az amcsi angol ugyan az maradt?

2015. jún. 24. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az afrikaans kb. pont annyira tér el a hollandtól, mint az angolnak az egymástól leginkább elütő változatai. Ezt nem én mondom, hanem az afrikaansszal foglalkozó nyelvészek. Tehát olyan óriási nagy különbség nincsen azért, és az angol királynő sem értené meg tökéletesen, amit egy dél-texasi suttyó magyaráz neki.


Persze az alapváltozatok között attól még nagyobb eltérés van, de nézzük azt, hogy az angol domináns nyelv volt az USA-ban egy olyan környezetben, ahol a társadalom és a gazdaság nem tér el olyan borzasztóan az angliaitól. Az afrikaans viszont kisebbségi nyelv lett Dél-Afrikában egy a hollandiaitól teljesen eltérő környezetben. Nem meglepő tehát, hogy többet változott.

2015. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alapkérdésre válaszolva: mert döntő többségben angol nyelvű bevándorlók lakták be. És a kommunikáció szükségessége miatt a többi más nyelvű bevándorló is ezt tanulta meg. A gazdasági kapcsolatok pedig máig szorosak a volt anyaországgal. Egyébként volt ott francia nyelvterület is (ugyanolyan ok miatt), csak a polgárháborúban vereséget szenvedve kiszorultak, pontosabban visszaszorultak Kanadába.
2015. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amerikában kezdettől sokkal fejlettebb az írásbeliség, a népesség olvasni tudás és a telekommunikáció, mint Dél-Afrikában, ez az egyik oka, hogy nem tér el nagyon a két dialektus. A másik, hogy az angol borzasztóan erodálódott nyelv (eredetileg agglutináló volt, mint a magyar, csak lekopott a toldalékok nagy része!), ezért, mint a gyors sodrású folyóban hosszú ideje lapuló kő, már nem nagyon van hova kopnia. Ezért is van, hogy Shakespeare kora óta szinte semmit nem változott a nyelv. (Kb. annyit, mint a magyar Balassi óta. Elenyésző.)
2015. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezért is van, hogy Shakespeare kora óta szinte semmit nem változott a nyelv.


Ne haragudj, de te mirol beszelsz? Shakespeare ota nem valtozott semmit?


The king doth wake to-night and takes his rouse,

Keeps wassail, and the swaggering up-spring reels;

And, as he drains his draughts of Rhenish down,

The kettle-drum and trumpet thus bray out

The triumph of his pledge.


De ha neked ez vilagos mint a nap, akkor legy oly kedves oktass ki minket! En mar tobb mint 12 eve csinaltam Londonban a CPE-t es biztos berozsdasodtam mert nem igazan ertem a fenti sorokat...


Amit viszont elotte irtal a kommunikaciorol es az irasbelisegrol, az ratapintott a lenyegre. Az USAban 99%os az irastudas, ZAban pedig csak 93%. ZAban meg mindig sok hazban nincs villany, utakon nincs aszfalt; az USAban ilyet nem nagyon latsz. A nyelv ugyanugy fejlodik (vagy valtozik, atalakul) ahogy minden mas.

2015. jún. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Shakespeare óta elég sokat változott a nyelv :) Nekem angol az anyanyelvem, de egy Shakespeare nekem is kicsit nehéz. A lényeget fentebb leírták.
2015. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy emellett van del-afrikai angol is, ami ugyanúgy nem külön nyelv, mint az amerikai angol.
2015. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!