Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "csaj" szó a cigányoktól...

A "csaj" szó a cigányoktól származik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 21:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

16:03 nak üzenem.

azért gáz mer mi nem szeressük se cigányokat se a "zsiványokat".

2010. márc. 3. 00:56
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

"azért gáz mer mi nem szeressük se cigányokat se a "zsiványokat"."


Ahogy látom, a magyarokat sem szerethetitek valami nagyon!

2010. márc. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

"miért is gáz? ugyanolyan, mint amit a latinból vettünk át, csak ez másik nyelv. egyébként a 'gáz' szót meg a görögből vettük át."


Azért gáz, te idióta, mert a görögöknek és a latinoknak volt egy "kevés" kultúrájuk, így nem szégyen ha tőlük vettünk pár dolgot. És aki sovinisztának hisz annak megsúgom hogy a szlávoknak és a németeknek is volt kultúrájuk, ahogy nekünk is. De még a mongoloknak is.

A cigányoknak meg nincs kultúrájuk, mert egy söpredéknép. A 2500 éve épített görög templom még ma is áll, ahogy a 900 éves mongol íj is ugyanúgy megvan ma is, de Nagy Károly 1200 éves koronája is megmaradt, ahogy a budai vár is.

És a cigányok mit tudnak felmutatni? És te még véded őket, konzumhülye -.-

2010. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően sötét vagy és korlátolt, mint a lépcsőház. Ugyan én nem védtem senkit, csak próbáltam rávilágítani, hogy a nyelv magasról tesz az olyan dolgokra, mint hogy mely kultúra milyen hatással van napjainkra, ugyanis egészen másféle törvények mozgatják. De számodra máris konzumidióta vagyok, noha egyetlen szóval sem védtem a cigányokat. Csak volt fáradságom utánajárni olyan dolgoknak, mint a nyelv fejlődése, meg etimológia, pusztán érdeklődésből.


Olyanok vagytok, mint a jehovások, csak ők a karácsonyt ítélik el pogány eredete miatt, és nem látják, miről is szól a dolog. Ti meg a szavakat ítélitek meg származásuk alapján, mintha a cigány nyelv maga az ördög műve lenne.

2010. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%

Igen, sötét vagyok és korlátolt - te pedig világos és korlátlan, egészen pontosan korlátlanul hülye.

A nyelven keresztül maga az erkölcsiség fejeződik ki, aszért különbözőek a nyelvek és a népek is. A cigány nyelv nem maga az ördög műve - de nem a mi nyelvünk és nem a mi kultúránk és egy darabja sem kell. Tudjuk jól mi a cigány - parazita Magyarország testén. És elég szánalmas, amikor magukat cigányellenesnek valló emberek, vagy kopaszok hőzöngenek a cigányok ellen - utána meg cigány nyelven beszélnek egymás között (csaj, buli és társaik). Nevetséges.

2010. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
egyetértek az utolsoval
2010. márc. 17. 12:28
 17/22 anonim válasza:
shej= lány, shavo= fiú (lováriban)
2010. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
igen bővebben a Kárpáti cigány nyelvből ( cigányul :Romungri Romány -szinti Romány . A kárpáti cigány nyelv a legkorábbi a muzsikus-szegkovácsok cigány nyelve volt hazánkban (sajnos itthon kevesen ísmereik nincs is felhozva annyira ) hi- házik azaz van = hi és hin! lány:csháj, cshájori, cshájá fiú:cshávo cshavo a beszél pedig :te vakerel ... a legrégebbi legősibb az oláh cigány (cserhári =sátoros ) cigányokéval együtt
2010. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
igen a kárpáti cigány nyelvből jött a muzsikus szegkovácsok nyelvéből szokták romungri romány vagy szinti romány- nak is Nógrád -Pilis. Csobánka . Szlovákia Cseh- lengyel - egyes Orosz és a finn cigányok nyelvei hasonlóak szláv sváb hatás mig az oláhcigány nyelven a román (csháj, cshávo, vakerel, nista, hi, hin, kampel, rushel, hajel, stb... )
2010. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
chaj Kárpáti cigány nyelvből jött ( muzsikus,szegkovács cigányok)
2010. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!