Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amerikában ugyanazt az angolt...

Amerikában ugyanazt az angolt használják mint Angliában?

Figyelt kérdés

2015. jún. 12. 19:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10: Köszi, igyekeztem normálisan leírni. Bár a lepontozást én se igazán értem, de lényegtelen is. :)

3-as voltam

2015. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Pedig szegény lepontozott 0%-osnak is igaza van,

mert évszázadokkal ezelőtt (mikor az angol telepesek Amerikába mentek), akkor még Angliában is a rotikus akcentus volt az elterjedt így azt vitték magukkal. Később az arisztokrácia körében kialakult a nem rotikus akcentus, amit idővel bevezettek az oktatásba és így már minden réteg azt beszélte. Azonban Amerikában ez nem terjedt el, így ott meg maradt a rotikus angol.

2015. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

4-es, 6-os, 12-es!

Meg ilyen hulyeseget irni!

Olvassatok el az American English-Wikipedia-at.

2015. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy az Amerikába kivándorló telepesek az akkoriban Angliában beszélt nyelvet vitték magukkal, mást nem is tudtak volna. Az is tény, hogy utána sok kiejtésbeli változás következett be Angliában, melyek közül a két legjelentősebb az /r/ hang visszaszorulása, valamint a pass/fast típusú szavak magánhangzójának addigi /e/-ről /á/-ra cserélése, így pl. a "fast" Amerikában a mai napig /feszt/, míg Angliában /fászt/ lett, vagy a "hard" AmE /hárd/, BrE /hád/.


De ezeken kívül az óceán mindkét oldalán történtek kisebb kiejtési változások, mégis összességében a brit angol ment át nagyobb változáson, és az amerikai angol őríz meg több régies vonást mind szóhasználatban, mind kiejtésben.


Helyesírásilag viszont az amerikai az újítóbb, hiszen igyekeztek bizonyos betűkapcsoaltokat egyszerűsíteni (color (BrE colour), theater (BrE theatre)), ki nem ejtett betűket nem leírni (program (BrE programme), dialog (BrE dialogue)).

2015. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!