Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában kire használják a...

Amerikában kire használják a redneck kifejezést? Olyan mint nálunk a paraszt?

Figyelt kérdés
nem tudom honnan jött ez, de általában a farmokon élő összevissza köpködő erős szlenggel beszélő farmer overálos emberkékre volt ez a megnevezés, akiknek általában mindig a közelükben a a klasszikus vadászpuska és kinn bendzsóznak a tornácon a karosszékben. ismeritek ezt a képet, az 1800as évek végén még elég megszokott volt (nem tudom most hogy megy ott vidéken) nem tudom ez az idő múlásával ahogy fejlődött a világ mostanában kire használják a redneck kifejezést az amerikaiak? a tipikus vidéki emberre, vagy a tudatlanra, vagy már nem is nagyon használják?
2009. júl. 31. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

De, még mindig nagyon elterjedt. A redneckek viccesen mindenki, aki vidékről származik, de derogatív használatban pedig azok az emberek, akiket említettél te is.


[link]

2009. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm. vikipédiát néztem én is csak nem tudok angolul. de azért köszi
2009. júl. 31. 15:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Redneck = kb. paraszt

(vörösnyakú, i. e. leégette a nyakát a nap)

A pickup kocsival járó, kockás inges, kalapos, puskával konzervdobozra célbalövő, whisky-ivó farmer ma is létező figura. New York-i vagy Los Angeles-i értelmiségiek természetesen lenézik őket, ott pejoratív szó a redneck. Maguk a redncekek Tennessee-ben vagy Kentuckyban inkább büszkék erre az identitásukra.

2009. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
A ferjem kaliforniai. Mindenkit, aki deli allamokban lakik es tipikus videki akcentusa van, rednecknek tart. Altalaban arroganciat is parositanak ehhez. Tehat ha valaki bunko, agressziv, arrogans es deli, akkor az redneck.
2009. aug. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Netre járó lélek ***** válasza:
100%
A menyasszonyom Illinoisi, Chicagótól 40 mérföldre lakik a családja, egy kisvárosban. Rájuk is használták már. Pedig az édesapja katona, a bátyja is katona. S a menyasszonyom is katona Afganisztánban.
2014. nov. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
51%

#5


Nagyon sok redneck megy katonának mert "hazaszeretőek" + máshoz nem igazán értened. Dűdő nagy emberek, de eszük nem sok van.

2015. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Netre járó lélek ***** válasza:
100%

Hááát, nem buta lány. Én nem vettem észre. Informatikai és logisztikai elemző. Az apja nyugdíjas katona már és gazdálkodik. A farmja, a környéken élen jár, a környezetvédelmi és zöld energia eljárásoknak. Hidropónikus gazdálkodás. Haltenyésztőkádak tetején b*szott nagy zöldségeket termeszt. Beszarás az egész rendszer. Ha nem lenne ember aki ránézne az egészre, akkor sem lenne gond. Valami mérnök volt a hadseregnél a leendő apósom.


A bátyja, szintén katona, ahogy írtam. Ő meg IT fejlesztő a hadseregnél.


Azért csak nem lehet buta az egész család. :)

2015. jan. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Daryl Dixon :D
2015. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 brokenbone ***** válasza:
83%
déli suttyó, white trash, vidéki man, köpköd, iszik, a melegeket gyűlöli a négerekkel együtt, foga annyi van mint füle stb.
2016. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

[link]

Ha még érdekel, ebben benne van minden.

2016. júl. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!