Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában kire használják a...

Amerikában kire használják a redneck kifejezést? Olyan mint nálunk a paraszt?

Figyelt kérdés
nem tudom honnan jött ez, de általában a farmokon élő összevissza köpködő erős szlenggel beszélő farmer overálos emberkékre volt ez a megnevezés, akiknek általában mindig a közelükben a a klasszikus vadászpuska és kinn bendzsóznak a tornácon a karosszékben. ismeritek ezt a képet, az 1800as évek végén még elég megszokott volt (nem tudom most hogy megy ott vidéken) nem tudom ez az idő múlásával ahogy fejlődött a világ mostanában kire használják a redneck kifejezést az amerikaiak? a tipikus vidéki emberre, vagy a tudatlanra, vagy már nem is nagyon használják?
2009. júl. 31. 15:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Kb. ugyan az mint a HillBilly
2017. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Netre járó lélek ***** válasza:
82%

#6 a redneck-k inkább kormányellenesek, vagy csak nem szimpatizálnak a szövetségi kormányzattal... így ők ritkán mennek katonának. Többnyire valamelyik hazai önjelölt honvédő társuláshoz csatlakoznak. Sok vidéki sörpotrohos, fegyverekkel hadonászik katonaruhában, miközben megvannak arról győződve, hogy Ők az amerikai álom és az ország egyedüli igaz őrzői, miközben arról pofáznak, hogy a kormány kiárusítja az egész országot, mindenféle jöttmentnek.

Ezek a honvédő társulások, többnyire illegális félkatonai szervezetek. Egy rakás piás, fegyverb*zi katonásdit játszik.

2017. jún. 24. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, másszóval, gúnyosabban Hillbilly-k.
2018. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Cula
2022. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!