Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az angol mondat?

Mit jelent ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

Ambling across the lawn, he made his way towards a hedge beyond which a formal garden looked extremely inviting.


Átbaktatva a gyepen,egy ösvény fele haladt,amely mögött egy franciakert nagyon hívogatónak látszott.


2015. febr. 26. 09:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Jó ez a fordítás?
2015. febr. 26. 12:31
 2/4 chtt ***** válasza:

Jó, amit írtál, feltéve, hogy az ösvény sövény akart lenni. :)

Attól függően, hogy hová szánod, ill. mennyire ragaszkodsz a szószerintiséghez, lehet cifrázni.


A gyepen átvágva/átsétálva/átballagva a sövény mögött elterülő, roppant hívogatónak tűnő franciakert/díszkert felé tartott.


Hm, úgy látom Zentai Éva így fordította:

"Nekiindult az enyhén lejtő pázsitnak, a sűrű sövény

irányában, amely a hívogató rózsakertet vette körül."


A hálóra viszont a következő mondatát tették fel:

"S miközben a sövény mentén a rózsakert

bejáratához igyekezett, hirtelen hangokat hallott a közvetlen közelben"


Ez azért érdekes, mert az "ambling across" az egyik bekezdés vége, az "As he walked along the edge..." és hangokat hallott, a következő bekezdés első mondata.

Érdekes.

2015. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) Igen sövény lett volna az,ahol a sövénydisznó túr..:)

Annyira nem ragaszkodom a szó szerintihez,de nem akartam nagyon eltérni,mert lehet akkor nagyon félremegy.

2015. febr. 26. 15:28
 4/4 chtt ***** válasza:
OK, szerintem szórendben mindenképp a gyeppel kezdj, úgy magyarosabb, egyébként jó, amit írtál. Én persze kicsit sem önzőn a saját változatom választanám... :)))
2015. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!