Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elmosogat vagy összemosogat?...

Elmosogat vagy összemosogat? Melyiket hallottad már?

Figyelt kérdés
Ti mit szoktatok ebéd után csinálni a koszos edényekkel?
2015. jan. 21. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az összemosogatot még soha. Az kb. úgy hangzik, mintha azt mondanád, "összemázgálom az edényeket", szóval még koszosabbá teszed, mint voltak. Ha viszont "elmosogatod", akkor az edények olyan tiszták lesznek, hogy eltűnnek a szemed elől olyan értelemben, hogy már nem kell velük foglalkozni.
2015. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmosogatom.
2015. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
elmosogat. A másikat még nem hallottam, de érdekesen hangzik.
2015. jan. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elmosogat. Az összemosogatot még nem is hallottam talán az összepakol mintájára találták ki, de nagyon fülsértő.
2015. jan. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én se hallottam még soha ezt így... Honnan szedted?

Összemosogatni a tényeket szokták a fantáziával meg az agybajjal az ezo kategóriában.

2015. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is elmosogatok.

Szerintem az "összemosogat" az "összetakarít" áthallása. Elég furán hangzik, olyan mint az "abbafejezni" valamit. :D

2015. jan. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 chtt ***** válasza:
csatlakozom: elmosogat (és max. összemos - fehéret a pirossal, hogy szép rózsaszín zoknijaid és trikóid legyenek:)))
2015. jan. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt, hogy "összemosogat", még életemben nem hallottam. Ez valami tájnyelvi kifejezés?
2015. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy tájnyelvi-e. Gondoltam rákérdezek itt, hátha hallotta már más is. Nekem is furcsa volt elsőre, de sok minden furcsa amit valaki nem úgy mond ahogy az ember megszokta a saját kis világában. :)
2015. jan. 23. 14:15
 10/12 Vree ***** válasza:

Kati már megint öszemosogatta a kocsos és a tiszta edényeket.


Légyszi szólj máskor, mielőtt összemosogatod a konyhát, mér megint vízben járok!


-> ilyeneket tudok elképzelni :p


(Hasonlóan, ahogy mondjuk valaki összeMOSSA a piros ruhát a kék ruhával, stb.)

2015. jan. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!