Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy mosogatógép olcsóbban...

Egy mosogatógép olcsóbban elmosogat, mint egy háziasszony?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a mai modern gépek már 12l vízzel és 0.8kW energiával elvannak.
2013. febr. 9. 09:50
 1/9 anonim válasza:
22%
Folyovizben mosogatok,de nincs sok mosatlan(naponta 3 tanyer max 3 fazék,3pohar kanal ,villa)MaX naponta ketszer,tuti nem hasznalok 12 liter vizet sem áramot.Nagy csaladoknal takarekos a mosogatogép.
2013. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem igazán értek hozzá, de a környezetemben soha nem hallottam még senkit, hogy mindennaposan használná. Max ha nagy családi ebéd van vasárnap vagy egy egy szülinap névnap karácsony.
2013. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
mi 4en vagyunk és kétnaponta mosogat a gép.sztem olcsobb mintha folyovizbe mosogatnánk. anno medencébe mosogattunk csak már arra sincs idönk. az lenne nyilván a legolcsobb csak kinek van manapság erre ideje?meg azért higiénikusabb is a mosogatogép nem egy koszos lében mosogatsz.
2013. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Folyóvíz alatt mosogatok, igaz hogy egy főre. Mivel reggelihez nem koszolok (sokszor elfelejtek reggelizni), így az esti kistányér hasonlók megvárják a másnap déli főzés-ebéd mosogatását. Olcsóbb, mint a gép, és folyóvíz alatt tökéletes is.
2013. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbban. Nem kell etetni, nem kér pénzt ruhára, kozmetikusra, fodrászra.

:) :P

2013. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem tartom valószínűnek, hogy egy mosogatógép valaha is behozza az árát. Ha mindig tele pakolják -ami majdnem kizárt- lehet hogy versenyképes . 12Liter vízzel -esetleg kicsit többel-nyagyjából elmosható annyi edény,mint ami belefér egy gépbe,ezenkívül a gép elektromos energiával szárítja az edényeket.Ha pedig nincs tele a gép, akkor biztosan a kézi a nyerő. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a gép árából vehetünk sac/kb 100ezer Liter meleg vízet. Ez inkább egy kényelmi dolog, persze hogy jó, az nem kétséges.
2013. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem is merül fel, hogy félig pakolt mosogatógépet elindítsunk, így az sem kétséges, hogy takarékosabb ez a megoldás. Ezzel együtt az utolsónak igaza lehet: nem valószínű, hogy pusztán a kisebb fogyasztás visszahozza a gép árát, de én is a kényelemért vettem.


Mellesleg ha egyedül vagyok otthon, akkor is megvárom, míg megtelik a gép, van itthon annyi étkészlet, hogy ez ne legyen gond, ha valami nagyon koszos, azt meg leöblítem betétel előtt, így nem baj, ha csak két nap múlva van ténylegesen elmosva.

2013. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a mosogatógépre szavazok.

Én soha nem tudnám olyan tükör tisztára mosni az edényeket mint a gép, olyan kevés vízzel. Nem véletlen, hogy a tablettája nem egy kézkímélő ph semleges anyag, mert szakít mint állat. Még a festéket is lemosta az üvegpoharak oldaláról.

2013. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideje Németországban élek. Itt majd' minden háztartásban van mosogatógép. Állítólag töredékét használja a víznek, mint kézi mosogatásnál. A víz pedig egyre nagyobb kincs lesz, így, ha másért nem is, környezetkímélés szempontjából biztos, hogy megéri.
2013. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!