Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire jól lehet egy nyelvve...

Mennyire jól lehet egy nyelvvel haladni fordításokkal?

Figyelt kérdés

Tehát mennyire jól lehet megtanulni egy nyelvet, és milyen gyorsan lehet haladni, ha 0-ról kezdem, és csak fordítok folyamatosan? (adott nyelvről magyarra, szóról szóra, stb) ?


Jó módszer ez, vagy nem? (mellé még venném a nyelvtant is persze)



2015. jan. 17. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem próbálod megérteni a szöveget, akkor így csak fordítani fogsz megtanulni.
2015. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szórul-szóra nem lehet fordítani, mert a mondanivalő általában értelmét veszti, ha az adott kifejezéseket és szófordulatokat nem ismered.

Az olvasás viszont sokat segít egy nyelv tanulásában, még akkor is, ha nem értesz meg rögtön mindent. Apránként annak az ideje is eljön.

2015. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy lefordítani, hogy szóról szóra, majd pedig ezután összerakni a mondatot értelmessé.
2015. jan. 17. 13:04
 4/6 chtt ***** válasza:
Ahhoz, hogy fordíts, elsősorban magyarul kell nagyon jól tudnod, szóval nem biztos, hogy a fordítás a legtutibb módszer... ráadásul szerintem épp ott kezdődik a nyelvtudás, hogy már nem fordítasz, hanem anélkül érted a nyelvet. Persze, mindenki más módszerrel tanul, így éppenséggel lehet, hogy neked ez fog bejönni. Próbáld ki. Veszteni nem veszíthetsz.
2015. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy Chtt mondja.

Ha szavanként fordítasz valamit, és azt "rakod össze" mondattá, részint nagyon sok időt pazarolsz, részint nem is biztos, hogy jól értetted a mondatot.

Régen élek Franciaországban, de hosszú idő kellett ahhoz - még így is, hogy mindenki franciául beszél körülöttem, és a családom is francia -, hogy komoly fordításokat vállalhassak.

Egy nyelvnek először valahogy fel kell fogni az egészét, és csak aztán lehet fordítani. Kezdőként ez csak időpocsékolás, de az is lehet, hogy rosszul értettem a céljaidat és a módszeredet.

És ez nem megy egyik napról a másikra.

2015. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak hallottam, hogy fordítással nagyon gyorsan lehet haladni a nyelvtanulásban.
2015. jan. 17. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!