Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Koreai nyelvvel kapcsolatban...

Koreai nyelvvel kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy idétlen kérdés, de még nagyon kezdő vagyok, és inkább kérdezek, minthogy rosszat tanuljak.

Ami itt nem színessel van írva, az azért, mert olyan szótag nincs, vagy mi az oka? [link]



2014. dec. 10. 03:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg a szürke hangösszetételek nagyon ritkán fordulnak elő.
2014. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ez a táblázatos logika nem a legjobb a hangulhoz. Ilyeneket a katakana leckéknél láttam, de ugye ez a táblázat csak a mássalhangzó, diftongus párokat fedi le. De ennél több magánhangzó van, és többféle kombináció is létezik, magánhangzó + mássalhangzó, dupla mássalhangzó a végén stb. Szóval szerintem a hangult betűnként, fonetikusan ideális tanulni, ahogy mi magyar ábc-t, nem pedig szótagonként.
2014. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, közben sikerült megtalálnom a konkrét oldalt, ahonnan a kép származik. Állítólag az oldal szerkesztőjének egy koreai ismerőse csinálta ezt a táblázatot (egyébként ez csak egy része, több ilyen képből áll), és szürkével az van jelölve, amivel egy koreai is alig párszor találkozik az életben. Azt tudom, hogy betűket írnak (ha mondhatjuk így), de azért kerestem ilyen táblázatot, hogy jobban átlássam, hogyan kell őket "egyberakni".


De csak a túlzott kíváncsiságom miatt kérdeztem, nem akarok koreaiul megtanulni, a kínaival foglalkozom jó ideje, csak gondoltam, belenézek a többi távol-keleti nyelvbe is egy csöppet.

2014. dec. 12. 01:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!