Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az alábbi német mondatot...

Az alábbi német mondatot hogyan kell helyesen írni?

Figyelt kérdés

es kommt viel vor, dass wir anfangen zu streiten VAGY , dass wir zu streiten anfangen.

Várom az értelmes válaszokat!


2014. dec. 12. 18:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es, itt látom, mivel ezt írtad: "Es kommt oft vor, dass wir zu streiten anfangen. "

A saját válaszodat, azért visszaolvashatnád.

Ez a válasz pedig nem helyes, kérdezd meg az anyanyelvi férjedet.

Ott van a válaszomban, hogy direkt nyelvtanártól is megkérdeztem, hogy 100%-osan jó választ adjak.

És abba miért kell belekötni, hogy fel merem vállalni, hogy a férjem gyerekkorában külföldön élt, most pedig Magyarországon?

Ha tudnál németül (vagy valóban német lenne a férjed), akkor nagyon jól tudnád, hogy mekkora ordító baromságot írtál le.

2014. dec. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Na mindegy, a lényeg kedves kérdező, az első mondatod helyes, a második verziódat viszont felejtsd el, mert teljesen rossz. És szerintem jobb lenne, ha a tanároddal beszélnéd meg ezeket, mert itt mindenki névtelen, nem tudhatod, hogy itt ki mennyire tud németül.
2014. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jo, akkor nem tudok nemetul, meg a ferjem sem. Legyen neked igazad, a kerdezo meg majd eldonti, melyik tetszik neki.

Vegul is az iskolaban tanult tanar biztos mindent jobban tud, mint akinek ez az anyanyelve es iskolazott ember.


Egyebkent nem kotottem bele, hogy a ferjed hol el, csak azt mondtam, aki szuletett nemet es itt jarta ki az osszes iskolajat es itt is el, jobban tudhatja a nyelvet, mint aki csak gyerekkent toltott ott par evet. De mindegy, majd elkonyvelem magamban, hogy ordito baromsagokat mond a ferjem. Valahogy probalunk elni a tudattal.

2014. dec. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De azért nem kell ezek összekapni. A tanáromat nem nagyon szeretném megkérdezni, nem áll szakmailag a helyzet magaslatán.
2014. dec. 17. 20:12
 15/16 A kérdező kommentje:
*n
2014. dec. 18. 19:39
 16/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt hiszem, mindkét verzió elfogadható, nem fogsz egyikkel sem nagy bakot lőni.


Amit a másik válaszoló mond, az inkább szóban használt, lazább forma, szigorúan nyelvtanilag az általad írt második a jó. Szóval ordító baromságnak kikiáltani enyhén szólva túlzás, de vannak, akik nem bírják másképp kifejezni a véleményüket.


Ezen az oldalon nem érdemes ilyet kérdezni, mert mindenféle ember válaszol, és nehéz kiszűrni, melyik a helyes, mivel mindenki megkérdezte a német tanárt, és német a férje (tudom, nekem is). Ehhez jönnek még azok, akik hörögve ragaszkodnak az igazukhoz, akár helyes, amit mondanak, akár nem, te meg úgysem tudod eldönteni, így van-e.


Remélem, azért jutottál valamire.

2014. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!