Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezio Auditore da Firenze - ez...

Ezio Auditore da Firenze - ez magyarra lefordítva mit jelentene?

Figyelt kérdés
( [link] - ha ez segít valamit) valahol azt láttam hogy az ezio sas-t jelent, de a többi része pontosan mi lenne? ( egy XV. századi emberről van szó )
2010. febr. 1. 12:17
 1/4 anonim válasza:

Szia! Valamit talaltam [link]

megneztem nyelvforditoval de majdnem ugyanazt adta ki.

[link]


az auditor az hallgatosagot jelent.

2010. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
ezio auditore az assassins creed 2 főhöse
2010. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én ugy tudom h Altair jelent sast. aztán lehet h az Ezio is csak más nyelven. a da Firenze meg csak annyi h Firenzében született.
2010. dec. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nos, az Ezio név őse a latin "Aetius" és az ógörög "Aietos", amely "sas"-t jelent.


Az "auditore" szó a névben mint "auditor" értelmezendő, ugyanis ennek a jelentése pénzügyi területen tevékenykedő "számviteli könyvvizsgáló" - az AC-Lineage-ben Giovanni Auditore civil foglalkozása leegyszerűsítve "bankár"-ként kerül megemlítésre a magyar feliratozásban (Ezio megkérdezi az apját: "Mondd apám, miért van az, hogy egy bankárnak ily sűrűn kell az éjaszaka közepén távoznia?). Ebben a korban pedig szokás volt vezetéknévként az űzött foglalkozást használni azonosítóként (mint pl. nálunk, a "Varga", "Szabó", Borbély" stb.).


A "Da Firenze" pedig nyilván a firenzei származásra utal.

2011. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!