Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvben mikor van az...

A német nyelvben mikor van az hogy du wirst és mikor hogy du werdest?

Figyelt kérdés
mer a werden az jövö időt jelöl .. de ha E/2-be akarok beszélni akkor nemtudom hogy mondjam :) ez hogy van ? mikor melyik kell ?
2008. aug. 1. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

húú igazából nyelvi előkészítő tagozatos vagyok németből, de ezt már elfelejtettem ^^


talán wirst, de ez nem 100%


Egy példamondat:


Egy éven belül tűzoltó leszel.


Du wirst in ein Jahr Feuerwehrmann.

2008. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hehe tetszik a tüzoltos példa:) de mindkettőt használják valamikor,csak azt nemtudom h mikor ? láttam már mondatot mindkettővel de nem jöttem rá mikor melyik :)
2008. aug. 1. 19:24
 3/6 anonim válasza:
93%

Szia! Igen a werden ige ragozásával fejezhetjük ki németben a jövő időt, s ekkor ich werde, du wirst...!

Ez tuti!

A másikat nem igen használjuk, főleg újságírásban, hivatalos szövegben találkozhatunk vele, szóval szerintem tudd, hogy mit jelent, érts meg, de használni nem igazán fogod, mert saját magadnak bonyolítod a dolgot. Ez az indirekte Rede(függő beszéd), de még a kötőmódban (konjunktív) is megváltozik a ragozás, ez magyarban nem igen különböztetjük meg, ekkor ők valamiféle bizonytalanságot, óhajt kíván kifejezni.

Attól függ, milyen szinten akarod tudni, szerintem pl egy középfokú vizsgához elég annyi, hogy tudj róla, olvasd át mondjuk egy nyelvtan könyvben( pl. Karácson Lajos, Dr Tálasi Istvánné: Német nyelvtan), de szerintem nem igen lenne rá szükséged.

2008. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha jövő időben használod, akkor du wirst.


A du werdest alak a függő beszéd és a konjuktív kifejezésére használatos. Ezt a nyelvtant felsőfokú nyelvvizsgán sem kérik. Én kéttannyelvűs voltam, tavaly ősszel érettségiztem emelt szinten, nagyon gagyi volt. Ilyen finomkodó nyelvtan senkit sem érdekel.

2008. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi,de nem értem ám h mit értesz függő beszéd és konjuktiv kifejezés alatt :)
2008. aug. 1. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

a függő beszédet használják pl.az újságírásban,(ahogy előtte már írták)v.ha pl.valaki más szavait adod vissza.-

Például: Péter: „Tegnap későn jöttem haza.” → Péter azt mondta, hogy tegnap későn jött haza.


A függő mondatokat általában az Azt mondta bevezetéssel kezdik...

2008. aug. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!