Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan írják ezt helyesen...

Hogyan írják ezt helyesen latinul?

Figyelt kérdés

"Exodus Fatigati"


Kb azt szeretném vele mondani, hogy a "megfáradt (ember) kivonulása", a "megfáradtak exodusa" (az egyes-többes szám kb mindegy, de jó volna mindkettőt tudni...)


Igen ám, csak ez így biztosan nem helyes... Négy éve nem tanulok latint, és sajnos akkor is csak egy évig tanulhattam, bevallom, nem sok maradt meg. Ezt is csak egy szótár, egy fiókmélyről előkapart declinatio-tábla, meg pár kósza emlék segítségével tudtam összerakni.


Ha valóban van benne hiba, ki tudnátok javítani?



2014. jún. 11. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:

hát, én nem tudok latinul, de én azt mondanám hogy

"Exodvs Fatigati"

2014. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1


Igazán kedves, de nem az alkalmazandó írásmód felől érdeklődtem... Kérlek vedd a fáradtságot legközelebb, vegyél a kezedbe egy latin szótárat, és állapítsd meg, hogy ott sem használnak U helyett V-t, mielőtt ilyen okos dolgokat írogatnál...


Amúgy ha valakinek van releváns információja a témában, azt továbbra is szívesen várom...

2014. jún. 13. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Exodus fessi?
2014. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, elnézést kérek, viszont ezt muszáj volt :D


De: szerintem a wiktionaryn megtalálod, csak nem vagyok biztos benne hogy ez-e az alapalak:

[link]

2014. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1


Ez esetben bocsi a hangnemért, csak utálom a mindenhez értő okostojásokat... :D


És köszi a linket, nagy segítség!

2014. jún. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!