Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondjuk angolul?

Hogyan mondjuk angolul?

Figyelt kérdés

Ezt láttam már?

vagy

Láttam már ezt?


(Filmre vagy sorozatra utalva, szóval láttam már ezt a filmet, sorozatot kontextusban)


2014. máj. 17. 21:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"A yet-already fogalomzavarban szenvedőknek: "

És nem, nem szenvedek fogalomzavarban sem, meg vagyok győzve arról, hogy mindkettő helyes, de arról nem, hogy az already itt helytelen lenne.

2014. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem helytelen, de ahogy a 9-es is fogalmazott KÉRDÉSNÉL van egy apróbb jelentésbeli különbség, ami miatt hivatalosan a yet-et kéne használni. De egy angol nem akad fent az already-n sem.


Csak nekem ehhez nem kellett Google. A 2. válaszoló vagyok, tökéletes választ adtam, erre mindenki ide jön teleszemetelni a fórumot, meg engem leszavazni :D de már megszoktam.

2014. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a leszavazásokat nem értem...a többi inkább beszélgetés, mint szemetelés szerintem.
2014. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Vree ***** válasza:

#10es: Jó link :D Bár ők se jutnak nagyon dűlőre. Ja és említi hogy az already rakható az ige elé is, ami fontos. Én egy ige előtti already-t inkább elfogadnék jónak, yet-es mondat alternatívájának.


Lényeg: az already a múltra/befejezettségre irányítsa a figyelmet, a yet meg a jövőre/befejezetlenségre. Kb. mont a még és a már, csak mi már-t használunk kizárólag kérdésben. Ami picit átb*sz minket amikor angolozunk, mert ha arra akarok utalni hogy még nem láttam valamit, akkor pont a 'yet a jobb.


De elfogadom az already-t is, csak tudni kell hogy annak több/más jelentése is lehet, amit nem biztos, hogy akarsz mondani.


Nna. :D

2014. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Vree ***** válasza:
#12es: Az a tökéletes válasz egy kicsit kurtácska nem? :D Amúgy meg 75%-os szavazaton állsz, nem értem mi a gondod :D
2014. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vree, itt #10-es, ezzel, amit írsz, egyetértek. Egyébként nem semmi, hogy egy ilyen egyszerű mondat fordítását is milyen hosszasan lehet boncolni. :)
2014. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!