Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van valami praktikátok a der,...

Van valami praktikátok a der, die, das elkülönítésére?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, erre gondolsz-e...


[link]

2014. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ilyenek vannak, hogy pl. a "heit", "keit", "schaft" és "ung" végződés az MINDIG die.

Az "er" végződés ÁLTALÁBAN der. (Itt van már kivétel).

Ugyanígy a nemzetközi szavak általában das-ok, de itt meg már lassan több a kivétel, mint a szabály. (die Pizza, die E-Mail, die SMS, der Job...)


Igazából a legtöbbet egyszerűen megtanulod, ahogy beszélsz meg hallgatod sokat a nyelvet.


És eltérések is vannak a különböző nyelvjárásokban, ill. osztrák és német között. (Ausztriában das E-Mail, das SMS...)

2014. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb szabály, hogy annak idején, amelyik nem először foglalkozott az adott dologgal, azé lett.
2014. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, rengeteg van, jópárszor leírtam már ide, ilyen kérdéseknél.



Az első tennivalód: nézz fel a wikipédiára, keresd a németben a "főnév nemének fontosabb szabályai" szócikket és ott megtalálod a szabályok nagyrészét. Az első által linkelt oldal ugyanilyen jól összefoglalja.


A maradékot pedig nagyjából leírtam ide:



http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..



Segít a tanulásban, ha egy-egy színnel következetesen kiemeled az egyes névelőket, és akkor a szín is rögzül a nemük mellé.

2014. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!