Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszul beszélni de hogyan?

Olaszul beszélni de hogyan?

Figyelt kérdés
3 éve tanulok olaszul,járok tanárhoz is meg minden. Idén nyáron voltam kint Olaszországban és amikor hallottam beszélni az embereket akkor többé kevésbé megértettem hogy miről bezsélnek mert amikor értettem 1-2 szót akkor már összetettem. Viszont amikor hozzám szólt valaki akkor nem tudtam válaszolni mert egyszerűen nem tudok összetenni egy mondatot. Sok szót tudok,forditani és érteni is de beszélni nem,ez miért van? Hogyan tudnék ezen javitani?
2013. szept. 6. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Én is két éve tanulom a németet, de ugyanígy vagyok, mint te.

Ha szólnak hozzám, megértem, de nem tudok válaszolni.

2013. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog miatt van. Az egyik az, hogy van egy fajta szégyenlősség az emberekben, ha nem gyakorlott nyelv használók és meg kell szólalni egy idegen nyelven. Ez mindenkiben benne van, van aki könnyen leküzdi, van aki éveken át szenved vele. A másik pedig a gyakorlat hiánya.


Én olaszokkal dolgozom és ott tanultam meg beszélni. Úgy hogy csak tanultam sohasem tudtam annyit fejlődni, mint amikor használnom kellett. Ha van lehetőséged rá, akkor keress valami olasz beszélgető partnert, akivel rendszeresen tudtok beszélgetni, akármiről, akár csak a napodról, vagy hogy milyen az idő, akármiről, mert sokkal gyorsabban és jobban fejleszt, mint ha nyelvtanárhoz jársz. Ja és persze ég és föld, hogy egy magyarral gyakorlod, aki olaszul beszél, vagy egy olasszal akinek az az anyanyelve. Poénból egy-két magyar kollégámmal is szoktam olaszul beszélni, de az mindig sokkal könnyebb, mint egy igazi olaszt megérteni a saját tempójukban és - isten ments - nyelvjárásukban. Amúgy ha két olasz nem akarja, hogy megértsd, akkor Te aztán beszélhetsz akármilyen szinten, nem fogod megérteni - ezt is vedd figyelembe. Ha beszélsz az első pár szó után az olasz úgy is rá fog jönni - a kiejtésed miatt - hogy külföldi vagy. És pont emiatt senki sem fog bitófára húzni, ha nyelvtani hibát ejtesz vagy nem jól ragozol egy igét. Ők attól ugyanúgy meg fogják érteni - ez tapasztalat. Szóval inkább bátorság és gyakorlat kell hozzá.

2013. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval. Én is így voltam a spanyollal, bár még csak egy éve tanulom,elhatároztam, hogy nem akarok úgy járni, mint te, így interneten kerestem egy beszélgetőtársat. Ő andalúziai spanyol, elsőre persze ciki volt, mert kb. egy szót se értettem abból, amit mond, de most már egész jól elbeszélgetünk. :DMert a beszéd részét tényleg csak így lehet (jól) gyakorolni.


Szerintem küzdd le a szégyenlősségedet, és te is keress egy beszélgetőtársat, az elején lehet, hogy cikinek fogod érezni, de tényleg nem kell sok idő, hogy látható/hallható legyen a fejlődés.:)

2013. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!