Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy tudnék németül gyorsan,...

Hogy tudnék németül gyorsan, de érthetően beszélni?

Figyelt kérdés
Az anyanyelvűek ugye hadarnak, de nekem eléggé nyelvtörőnek tűnik a nyelv, viszont nagyon tetszik, és bár tisztában vagyok a kiejtési szabályokkal, mégsem tudok elég sokszor egymást követő szavakat gyorsan felolvasni. Pl. "fürcht mich nicht" vagy: "ich lieb' dich nicht, du liebst mich nicht" Egyszerűen beletörik a nyelvem. Hogy tudnám "hozzáedzeni" a nyelvem ehhez? Anyanyelvűek olyan szépen lepörgetik ezeket a szavakat...
2013. aug. 25. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudatositani tudom ezeket a folyamatokat, a következöket tudom javasolni.


Figyelt meg (youtube, német csaj akivel összejöttél a nyáron)

hogy a szövegben hogyan is ejti ki a szótagokat.

Rá fogsz jönni, hogy ugyanazon betük, de még a szótagok máshogy hangoznak a pozícióuktol függöen. Ez a magyarra is igaz, csak nem figyeljük meg, mert az anyanyelvünk.


pl. nem mondjuk 'Különb' inkább 'Külömb',

nem "húst+sütsz' inkább 'hús(t)sücc'


Azt már gondolom észrevetted, hogy a (északnémetországi) németeknél az R nem éppen R, hanem sokszor csak egy 'i'-szerü hang, diftong, marad belöle.


"Fürcht mich nicht" inkább "Füich(t) mi(ch) nich(t)"

ich lieb mich nicht


A 'CH' is hátrább képzödik, a torokban, mint sztem nálunk szokás (pech) így kevésbé akadályozza az öt követö M-et, N-et.


Próbáld ki, hogy ne nézd a leírt szavakat, mert az agyad megpróbál minden egyes betüt kimondatni veled, ikább játsz le egy mondatot és ismételd el fejböl, mintha nem értenéd a szavakat, csak taktust és a dallamot.


Ezzel együtt:

a felhozott példákat nekem is igen nehéz szépen (nem dialektusban) hadarva kimondani.

Bécsben inkább "i lieb di net, du liebst mi net" ami ugye már könnyebb tál tészta:)


És a legfontosabb: ne törödj vele, menj anyanyelvi közegbe, beszélgessél... :)


Nem vagyok anyanyelvi német, 'csak' 16 éves korom után éltem kinn 13 évet...


ui. azért angolul is tudni kell..!

2013. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyanyelvűeket sajnos csak TV-ben hallhatok még, csak a középiskolában tanulom a németet, és természetesen az angolt is, amit nagyon fontos nyelvnek tartok, de annyira azért nem tetszik (felsőfokút azért le fogom tenni belőle 2 éven belül remélhetőleg). Köszönöm a válaszodat, természetesen ráment a zöld jel, egy dolgot nem értek: milyen német csajjal jöttem én össze a nyáron? o.O Te tudsz valamit. :D (nem jöttem össze senkivel :) )
2013. aug. 25. 15:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hülye vagyok, csak példaként említetted a német csajt, majd lehet tényleg összejövök német csajjal. :D
2013. aug. 25. 15:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Magyar nyelv: ezeket amúgy pont, hogy észrevettem, nyelvészet, nyelvek összehasonlítása nagyon érdekel, így sokszor elemezem úgy a magyar nyelvet, mintha idegen nyelv lenne nekem. :)
2013. aug. 25. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
nézz filmeket, sorozatokat angolul és egy-egy mondatot ismételj el. nekem angolnál tökéletesen bevált, most a némettel tervezem ugyanezt én is:)
2013. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"csak példaként említetted a német csajt, majd lehet tényleg összejövök német csajjal. :D"


*nod* :DD

egy nyár berlinben mint pincér és ... the sky is the limit:)


#1

2013. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"észrevettem, nyelvészet, nyelvek összehasonlítása nagyon érdekel, így sokszor elemezem úgy a magyar nyelvet, mintha idegen nyelv lenne nekem. :)"

hm, akkor érdemes pl. ezt is elolvasnod:


"Das Ungarische kennt 18 Kasus" (18 eset)

[link]


a magyar wp-ben csak 4:-/

Igy persze mindjart több a közös a finnel.

................

és akkor már bevágom ezt is - innen is elklikkelgethetsz pár órát(angolul is van) :

[link]


off :)

#1

2013. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!