Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol különböző akcentusaib...

Az angol különböző akcentusaiban hogyan kell az 'r'-t kiejteni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

magát a betűt 'ár' de kicsit, mintha raccsolnál...

személy szerint az amerikai angolt preferálom, brittet tanítottak anno és rokonok miat ausztrál kiejtést is halotam már!

ugyan nem vagyok nyelvészprofesszor, de ahogy észrevettem, a britek teljesen (90%) kihagyják magát az R 'hangot' (persze tudom, hogy nem hang)

amerikaiak enyhén mondják, ausztáliában pedíg többnyire hadarva de kimondva

2013. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb angol anyanyelvű minden leírt 'r' betűt kiejt, ez alól csak a britszerű angolt beszélő kisebbség lóg ki, mert ők csak magánhangzó előtt ejtik, ill. olyan helyekre is beszúrják kötőhangnak, ahol az írás nem is jelzi.

Maga az [r] hang az angolban kicsit sem hasonlít a magyarra. A nyelv hegye vagy hátrahúzott háta felemelkedik a szájpadlás közelébe de ahhoz soha nem ér hozzá. Hangsúlyos szótag elején még ajakkerekítés is társul a képzéséhez.

2013. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"csak a britszerű angolt beszélő kisebbség" mit jelent ez? azok a britek alig vannak?
2013. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Amerikai angolt kb. 230 millió ember beszél, britet meg, mondjuk, 70 millió.
2013. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ausztrál és amerikai angolban eltudom mondani a kiejtést, mert Brisbane-ben nőttel fel, később pedig rengeteget beszélgettem amerikaiakkal. az amerikai és az ausztrál angol nagyon eltérő, az ausztrálban ahogy már irták hadarva de kiejtik az r-betűt, az amerikai elég érthetően ejti ki de nem pergeti a nyelvét mint a magyarban. a britek szinte ki sem ejtik, de ha mégis az inkább hallatszik egy "tompa o-ö" hangnak, mint r betűnek.
2013. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!